Menu
CHIP Speedtest

Google Chrome bude chránit před škodlivými soubory

06.04.2011 04:36 | Redakce Chip
Google Chrome bude chránit před škodlivými soubory
Využije Safe Browsing API k prověřování odkazů na soubory.

Příští verze Google Chrome mají upozornit uživatele, že soubor, který se uživatel snaží stáhnout, může být záškodný. Jenže to nebudou zjišťovat soubor od souboru, nýbrž upozorní při pokusu stáhnout soubor z jakékoli adresy vedoucí na web, který je na černých listinách Googlu, jež Chrome (a Firefox nebo Safari) i vyhledávání Googlu již využívá…

Nyní prohlížeč upozorňuje, jestliže se pokusíte podezřelou stránku navštívit. Upozornění se rozšíří prostě i na ty případy, že vám jinde jen podstrčí odkaz na soubor na podezřelé adrese uložený. O nic více vlastně nejde.

Jako můžete přes varování pokračovat na podezřelý web, umožní Google Chrome i přes varování soubor stáhnout. Ten ostatně může být naprosto v pořádku; provozovatelé webů přece vědí, že dostat se na černou listinu jde snadno i bez zlého úmyslu…

Funkce se nejprve objeví v těch nejvíce pokusných a vývojových sestaveních prohlížečů Google ChromeChromium; postupně „probublá“ do betaverzí, a nakonec do některé příští verze stabilní; dokonce možná už do jedenáctky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání