Menu
CHIP Speedtest

Google Chrome proti všem: Test prohlížečů

13.06.2012 15:46 | Redakce Chip
Prohlížeč Googlu získává nové uživatele neuvěřitelným tempem. My jsme vyzkoušeli, zda oprávněně, a Google Chrome jsme postavili proti Firefoxu a Internet Exploreru.

Volba prohlížeče byla v internetových diskusích často příčinou rozsáhlých „flame war“. Příznivci klasiky stranili Internet Exploreru, ti pokrokovější preferovali Firefox, a nejnáročnější surfaři vychvalovali Operu. Před několika lety přibyl do ringu mezi zkušené matadory nováček od Googlu – Chrome. Už od svého počátku byl rychlý, štíhlý a sexy – a také poněkud nedodělaný: jak z hlediska nabídky funkcí, tak i z hlediska bezpečnosti. Po několika letech překotného vývoje však všem posměváčkům zamrzl úsměv na rtech. Google zareagoval na většinu kritiky a odměnou mu byl masivní nárůst zájmu uživatelů. Nás zajímalo, zda je přízeň surfařů oprávněná, a proto jsme Chrome postavili proti dalším dvěma nejrozšířenějším prohlížečům.

Mezi ostře sledovaná kritéria patřila rychlost, úroveň bezpečnosti, nabídka funkcí a také možnosti ochrany soukromí a komfortu. Zvláštní pozornost jsme věnovali připravovanému webovému standardu HTML5, protože tuto novou technologii využívá již mnoho webových stránek. Ocenili jsme i pokročilé možnosti synchronizace nebo mobilní verze prohlížečů, protože mnoho uživatelů surfuje také se smartphony a tablety. Snadná spolupráce mezi mobilní platformou a PC verzí je tedy důležitá.

Na rozdíl od minulých testů jsme tentokrát ignorovali dva zbývající konkurenty, Operu a Safari, protože na klasické „PC platformě“ už nemají téměř žádný význam.


Tento článek najdete v Chipu 7/2012, který se na stáncích objeví 29.6.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání