Menu
CHIP Speedtest

Google není jen vyhledávání…

17.02.2011 11:03 | Redakce Chip
Google není jen vyhledávání…
Google nechce být závislý jen na příjmech z reklamy a proto investuje do zdravotní péče a energetiky. Ukážeme vám, které obory považuje Google za perspektivní.

Od založení společnosti v roce 1998 je cílem Googlu shromažďování a vyhodnocování co největšího množství informací. Na počátku roku 2011 se tato globální korporace překvapivě přiblížila ke svému cíli – Google se stal dominantní internetovou jedničkou v oblasti vyhledávání a na servery firmy míří miliardy nul a jedniček z celého světa. Důsledkem toho jsou i vysoké příjmy z reklamy. Právě to však může být pro Google poněkud rizikové – 98 procent příjmů pochází z jediného, pro Google klíčového zdroje: z reklamy. A to je důvod, proč se Google pouští do nových obchodních aktivit, které na první pohled nemají nic společného s jeho hlavní obchodní linií – s vyhledáváním. Google investuje miliardy dolarů do oblastí, které se v budoucnu mohou stát jeho dalšími zdroji přijmů. 

Tento článek najdete v Chipu č. 3, který vychází 25. března 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání