Menu
CHIP Speedtest

Hacking lidí

17.07.2012 21:05 | Redakce Chip
Hacking lidí
Počítačoví zločinci kradou pomocí jednoduchých nástrojů a zrádných psychologických triků digitální identity a získávají osobní údaje, které potom využívají k vlastnímu obohacení.

Mezery v softwaru lze „zazáplatovat“ pomocí aktualizací, čímž se podstatně sníží možnost průniku hackerů do počítače. Existuje ale ještě jedno „bezpečnostní riziko“, proti kterému aktualizace programů nepomohou – samotný uživatel. Novým trendem hackerů začíná být „sociální hacking“: místo pokusů o přímý přístup k datům prostřednictvím operačního systému nebo prohlížeče nyní hledají počítačoví zločinci nové způsoby, jak s uživateli manipulovat a získat potřebná data přímo od nich. Jejich kořistí jsou digitální identity, které mají na internetovém černém trhu velkou cenu.

Tato nová forma „sociálního inženýrství“ ohrožuje především uživatele Facebooku a dalších sociálních sítí. Bezpeční tak mohou být pouze ti, kteří psychologické triky chápou a dokážou takovéto riziko eliminovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání