Menu
CHIP Speedtest

Hledání ztraceného místa

27.06.2012 04:00 | Redakce Chip
Volného místa na vašem disku neustále ubývá a vy se ptáte, kam jenom zmizelo. S tím vám může pomoci nástroj WinDirStat.

Tento program najdete na webu http://windirstat.info/. Pro instalaci dvojitě klikněte na stažený soubor a sledujte příkazy průvodce nastavení. Možná budete muset průvodce autorizovat zvolením administrátorského účtu a zadáním příslušného hesla. Podle informací výrobce běží tento program nejen ve Windows XP, Vista a 7, ale dokonce i ve Windows 95 (IE5), 98 SE, ME, NT4 (SP5) a 2000.

Program spustíte pomocí příkazu „Start | Všechny programy | WinDirSat | WinDirSat“. Nástroj se nejprve zeptá, který disk má prohledat. Volbu zadáte dvojitým kliknutím na požadovaný záznam. Po několika sekundách analýzy prezentuje WinDirSat své výsledky v přehledné stromové struktuře, ve které jsou seřazeny jednotlivé složky podle velikosti zabíraného místa. Přes jejich kontextové menu můžete už nepotřebné záznamy přímo smazat a znovu tak obstarat místo na disku. Kromě toho nabízí tento nástroj i opravdu přehledné grafické znázornění. Tuto stromovou mapu můžete vypnout příkazem „Stromová mapa | Zobrazit mapu“. Navíc najdete vpravo seznam různých datových typů a místa, která zabírají.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání