Menu
CHIP Speedtest

Hola, MediaHint, PrivateTunnel

20.08.2013 22:00 | Redakce Chip
Hola, MediaHint, PrivateTunnel
Uveřejněno na Chip DVD 09/13.

Stalo se vám někdy, že jste narazili na stránku, která vám sdělila, že obsah není ve vaší zemi dostupný? Trojce programů Hola, MediaHint a PrivateTunnel, nacházející se na Chip DVD, vám s tímto problémem pomohou a trable s blokací se stanou minulostí. Pomocí těchto VPN anonymizerů se snadno připojíte i na US videoservery (českým smrtelníkům nedostupným) jako je www.hulu.com, www.netflix.com, www.cbs.com, www.fox.com nebo rádio na přání www.pandora.com. Hola vám navíc v určitých případech zrychlí internet a stream videa. Poradí si i s interní blokací v zaměstnání nebo škole. PrivateTunnel vám umožní se připojit na VPN server v šesti různých světových lokacích, jako kdybyste tam skutečně fyzicky byli, a zabezpečí váš pohyb po internetu. MediaHint stačí jen přidat do rozšíření v prohlížečích Firefox nebo Chrome a od té chvíle bude odstraňovat automaticky blokace. Až na MediaHint jsou programy dostupné pro MS Windows XP a výše, Android, Mac OS a iPhone/iPad.

Na Chip DVD se nachází instalace programů Hola, MediaHint a PrivateTunnel ve freewarové verzi bez jakýchkoliv omezení. U PrivateTunnel po registraci dostanete 100 MB kredit.

Hola: Hola je dostupná jako rozšíření pro prohlížeče Firefox či Chrome nebo jako samostatný program.
Hola: Hola je dostupná jako rozšíření pro prohlížeče Firefox či Chrome nebo jako samostatný program.

Hola na Hulu

Určitě jste se již někdy setkali s tím, že jste si chtěli přehrát nějaké video, ale napsalo vám to něco ve smyslu, že pro vaši zemi není dostupné. Buď jste pak museli hledat jinde, nebo se naučit žít s tím, že to prostě neuvidíte. A podobných případů je více, taková Čína je toho typickým příkladem co všechno se dá na internetu zablokovat. A právě jako řešení tohoto problému se zrodila Hola. Tvůrci mezi její hlavní plusy řadí právě schopnost tyto blokace obejít, zrychlit internet, anonymní surfování, žádné čekání na stream HD videí a několik dalších drobností. Chcete-li si pustit nějaký seriál ze stránek CBS nebo jedete někam do zahraničí, kde víte, že jsou některé stránky blokované, je to pro vás jasná volba. Funguje i v případě, že jste v práci/škole a interně máte zablokované nějaké stránky.

Měření rychlosti: Vlevo test rychlosti bez použití Hola a vpravo s použitím. Zdá se to jako sci-fi, ale za určitých podmínek je to reálné.
Měření rychlosti: Vlevo test rychlosti bez použití Hola a vpravo s použitím. Zdá se to jako sci-fi, ale za určitých podmínek je to reálné.

Nicméně co se týče schopnosti zrychlit internet (stahování/stream), tak je to takový potencionální zajíc v pytli. Při testu stahování 800 MB bez zapnutí Hola se soubor stahoval 4 minuty a 10 sekund, zatímco se zapnutého programu Hola se stahoval ten samý soubor 5 minut a 15 sekund. Při testu měření rychlosti program ukázal vskutku hezká čísla, nad kterými pomalu zůstal rozum stát, bohužel tomu tak bylo jen na oko.

Celý princip zrychlení internetu totiž spočívá v tom, že ve vašem okolí musí být další lidé, kteří také používají Hola. V momentě, kdy serveru zašlete nějaký požadavek, se zároveň aktivuje Hola a vyšle požadavky, že vy se chcete někam připojit nebo něco stáhnout a jejich nevyužitý datový tok se tak stane na nějakou chvíli i vašim a to vám zajistí ono deklarované zrychlení internetu. Vzhledem k tomu, že Hola není v našich končinách tolik rozšířená, tak výsledek moc nepocítíte, ale to můžete nyní změnit.

Blokace: S podobným textem se setkal téměř každý. Nyní lze tyto blokace jednoduše odstranit a sledovat obsah stránek naplno bez omezení.
Blokace: S podobným textem se setkal téměř každý. Nyní lze tyto blokace jednoduše odstranit a sledovat obsah stránek naplno bez omezení.

Stream HD videí se urychluje jednak pomocí výše uvedené metody a také pomocí toho, že jakmile jednou nějaké video shlédnete, tak se vám uloží Cache a pokud ho budete chtít shlédnout znovu, tak už se vám nenačítá obsah z internetu, ale z vašeho disku. Když vezmete v potaz, že Hola je dostupná téměř na všechny operační systémy, včetně mobilních zařízení s Androidem a dostupná i jako plugin do prohlížečů Firefox a Chrome, tak je to zkrátka užitečný pomocník ať už zrychluje nebo ne.

Amerika má talent: Přístup na video Hulu je s plug-inem Hola ve Firefoxu pohodlný jako nikdy předtím.
Amerika má talent: Přístup na video Hulu je s plug-inem Hola ve Firefoxu pohodlný jako nikdy předtím.

MediaHint

Dáváte-li přednost naprosté jednoduchosti a chcete si jen dostat na zablokovaný obsah na stránkách – je tu pro vás MediaHint. Dostupný je pouze pro webové prohlížeče Firefox a Chrome. Pravděpodobně vás ničím nepřekvapí, ani nezklame. Zkrátka plní svůj účel na 100%.

Instalace je trochu komplikovanější u prohlížeče Google Chrome, protože není na stránce oficiálních addonů. Musíte tedy stáhnout instalační soubor, přejít do záložky »Nastavení« | »Rozšíření« a sem instalační soubor přetáhnout. Odsouhlaste přístup a problémy s blokací se stanou minulostí bez nutnosti cokoliv nastavovat. U verze pro Firefox je to o to jednodušší, protože samotný addon najdete v oficiální nabídce nebo ho podobným způsobem jako u Chromu můžete přidat.

PrivateTunnel: Velmi mocný nástroj, který umožňuje připojit se na 6 různých VPN po celém světě.
PrivateTunnel: Velmi mocný nástroj, který umožňuje připojit se na 6 různých VPN po celém světě.

PrivateTunnel

Další zajímavou alternativou je použití PrivateTunnelu, který nabízí připojení na VPN z 6 ti různých míst na světě. To má hned několik výhod jako jsou anonymita, bezpečnost a přístupnost. Připojíte-li se na VPN San Jose v USA, vše se bude tvářit tak, jako kdyby jste tam fyzicky byly. Tím pádem se PrivateTunnel dá využít na obejití blokací jako v předchozích případech a můžete například i stahovat přes VPN, pokud jste někde limitováni IP adresou a máte na to dostatečný kredit. Zároveň také pokud nemáte rádi, když se někde loguje vaše IP adresa, tak toto je užitečný nástroj, jak tomu zabránit.

Celý systém je postavený tak, že se zaregistrujete (kliknutím na »Sign up«, vyplněním e-mailu a hesla a následným kliknutím na aktivační link v e-mailu) a dostanete 100 MB jako kredit do začátku. Kredit si můžete dle libosti dobíjet, popřípadě získat za doporučení přátelům. Dostupný je téměř na všech platformách – spustíte ho na libovolném systému MS Windows XP a výše, zařízeních s Mac OS stejně tak i na iPhone/iPad a na zařízeních s Androidem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání