Menu
CHIP Speedtest

Hollywood chce zachovat data ze serverů Megaupload.com

23.03.2012 06:44 | Redakce Chip
Hollywood chce zachovat data ze serverů Megaupload.com
Americká filmová asociace (MPAA) chce zabránit smazání dat uložených na serverech Megaupload, jelikož doufá, že se jí podaří obvinit konkrétní osoby z porušování autorských práv.

Od zastavení provozu serverů Megaupload 20. ledna letošního roku přišel už hosting dat na 540 000 dolarů.

MPAA se snaží prostřednictvím soudu zajistit uchování celkem 25 petabytů (25 000 TB) dat u hostingové společnosti Carpathia, která hostuje většinu souborů, dříve dostupných prostřednictvím služby Megaupload. Svoji žádost MPAA odůvodňuje zajištěním možnosti obvinění dalších osob, podílejících se na masivním porušování autorských práv.

Náklady společnosti Carpathia na hosting dat, která měla být dle rozhodnutí vlády Spojených států již dávno zlikvidována, činí přibližně 9 000 dolarů denně. Od doby, kdy byl provoz serverů Megaupload zastaven, se již celkové náklady vyšplhaly na více než půl milionu dolarů. Kromě provozních nákladů je součástí rozsáhlé pohledávky rovněž ušlý zisk z pronájmu serverů, které až do svého vypnutí Megaupload využíval.

O data ze serverů Megaupload se ovšem nezajímá jen MPAA. Ještě dříve požádala o zachování legálně nahraných dat nezisková organizace Electronic Frontier Foundation (EFF), která se věnuje ochraně základních práv, soukromí a svobody uživatelů internetu. Podle některých odhadů bylo totiž přibližně 10 % obsahu serverů Megaupload sdíleno zcela legálně. Společnost Carpathia žádosti EFF vyhověla a data prozatím nesmazala.

Se smazáním dat více než 50 milionů uživatelů služby Megaupload nesouhlasí ani právníci obžalovaného provozovatele služby. Pokládají je za jeden z důkazů, nezbytných k úspěšné obhajobě.

Zdroj: Svět-hostingu.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání