Menu
CHIP Speedtest

HP TouchPad přes víkend téměř vyprodán!

22.08.2011 18:33 | Redakce Chip
HP TouchPad přes víkend téměř vyprodán!
Za sto dolarů nekupte to…

HP TouchPad se v sobotu začal vyprodávat i za $99 (za 16GB provedení). Přitom byl původně na trh uveden za $499 a o měsíc později zlevněn na $399. Výprodejní cena však převrátila vše naruby a spustila touchpadové šílenství — většina zásob HP TouchPad se prodala, podle některých zpráv, snad už během sobotního dopoledne; poté bylo stále těžší najít obchod, který by ještě přijal objednávku (za levno).

Velké americké řetězce a online prodejci, včetně HP samého, jsou nyní většinou bez zásob. Jestliže se teď HP TouchPad ještě někde prodává, pak za cenu, která se rychle vrátila výše. Jen během vzniku tohoto článku se nejnižší cena dostupná na Amazonu zvedla z $239,99 na $294,99. HP však přislíbil další TouchPady a další vlnu výprodeje ve dnech příštích.

Významná je tato událost nejen tím, že je nyní jasné, že hlad po tabletech by byl mnohem větší, kdyby byly levnější — ani pak nemusí být tak dobré jako iPad. Za sto dolarů to řada lidí prostě neřešila. Za tu cenu je to pro ně něco na vyřízení e‑mailu na pohovce a něco pro děti na přehrávání videa.

(HP TouchPad je ve své třídě jedním z nejtěžších tabletů na trhu, při 750 gramech, a výkon výpočetní má oproti iPadu 2 asi poloviční. Ačkoli WebOS má prý velice pěkně zvládnutý multitasking.)

Významně se nyní zlepšily i vyhlídky na budoucnost WebOS. Během jediného víkendu se odhadem prodalo asi čtvrt milionu TouchPadů. V dalších výprodejních vlnách se prodají další. Najednou má WebOS nemálo uživatelů, a to, že pro něj zatím není mnoho aplikací, může nyní leckterý vývojář pochopit jako příležitost.

Až bude HP jednat s možným zájemcem o licenci na WebOS, nebude již jednat o systému, který skoro nikdo nepoužívá — jestliže ovšem nedojde na další zvrat — že si laciné TouchPady lidé hromadně přeinstalují Androidem…

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání