Menu
CHIP Speedtest

HTML 5 a dědictví minulosti

12.10.2010 13:17 | Redakce Chip
HTML 5 a dědictví minulosti
Nebývá zvykem psát o HTML 5 v jiném než kladném smyslu. Rozhodně ale neplatí, že by byl tento jazyk zcela bez kazu. HTML 5 není projektem stavěným tak říkajíc na zelené louce, ale navazuje na dosavadní praxi při používání HTML, a nevyhnutelně tak přejímá i všechny problematické aspekty.

Kolem roku 1991 sepsal pracovník CERN (evropské středisko pro výzkum atomových částic) Tim Berners-Lee návrh hypertextového projektu, z něhož později vznikl HTML. Zásadní, ba průlomové na jazyku HTML bylo to, že se v něm daly používat hypertextové odkazy. To umožňovalo uživatelům snadnější pohyb mezi jednotlivými dokumenty uloženými na internetových serverech. Konečně tak odpadlo procházení adresářových struktur, které bylo o to náročnější, čím více síť rostla a čím bohatší byl obsah serverů k síti připojených. Efektivnost hypertextových odkazů se tak stala klíčovým faktorem podílejícím se na fenomenálním nástupu HTML. Pojďme se podívat vypadá budoucnost webu jménem HTML 5.

Podrobné informace o novince určující směr vývoje internetu najdete v Chipu 11/10, který vychází 22.10.2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání