Menu
CHIP Speedtest

i-hračky

12.06.2013 09:35 | Redakce Chip
i-hračky
Asi žádná jiná společnost není tak posedlá jedním konkrétném písmenem abecedy jako Apple. Začalo to přibližně před patnácti lety počítačem Mac a jeho následovníci iPhone a iPad nyní dominují trhu.

„i“ je u produktů iMac, iPhone, iPad, iPod a mnoha dalších zařízení Applu zkratkou pro „internet“. Je to také zkratka pro „individuální“ a jistě má v sobě i kus ega Steva Jobse, zakladatele, vizionáře a spasitele Applu v jedné osobě. Když se do této firmy po mnoha letech v roce 1997 vrátil, byla téměř na kolenou.
Steve Jobs přinesl do Applu dvě zásadní věci, které v tu chvíli společnost zoufale potřebovala. Jednou z nich byl konkurenceschopný operační systém NeXTStep (z NeXTu). Druhou byla vize – vize elektronických zařízení, která nejsou určena jen pro extrémní příznivce výpočetní techniky, ale i pro běžné uživatele, kteří jinak s počítači nemají moc společného. Oba tyto aspekty se střetly v prvním produktu druhé Jobsovy éry v Applu, tedy v iMacu. Jaké další i-produkty následovaly se dočtete v červencovém čísle Chipu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání