Menu
CHIP Speedtest

Impérium Samsung

17.04.2013 23:40 | Redakce Chip
Impérium Samsung
Firma Samsung začínala své podnikání obchodováním s rybami a dnes je nejúspěšnějším výrobcem elektroniky na světě. Je ale tento korejský gigant dobře připraven na budoucnost?

Burdž Chalífa v Dubaji, samohybná houfnice K-9 Thunder a iPhone mají kupodivu hodně společného: na jejich výrobě se podílel Samsung. 830 metrů vysoký mrakodrap v největším městě Spojených arabských emirátů byl postaven konsorciem, jeho hlavním členem byl právě Samsung. Zbraně zase vyrábí Samsung Techwin, dceřiná společnost Samsung Group. A různé komponenty iPhonu vyrobil rovněž Samsung: displej, procesor, paměti – to vše je z Jižní Koreje. Prostě „From Chips to Ships“ (od čipů po lodě).

Jméno Samsung je většinou spojováno s chytrými telefony, televizory nebo notebooky. Samsung je ale ve skutečnosti mnohem víc než jen výrobce spotřební elektroniky. Jeho výrobky najdete téměř všude: v Airbusu, kterým poletíte na dovolenou, v kontejnerové lodi, která do Evropy přiváží banány, nebo v elektrárně, kde se vyrábí elektřina pro vaši domácnost. I toner z laserové tiskárny může být od Samsungu. Jde o obrovskou skupinu, která provozuje hotely, prodává pojištění, vyvíjí nové léky a vede charitativní nadace. Chcete li se o tomto gigantu dozvědět více, přečtěte si příští vydání Chipu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání