Menu
CHIP Speedtest

Informační systémy: Zkroťte náklady a zvyšte produktivitu práce

24.01.2013 16:15 | Redakce Chip
Informační systémy: Zkroťte náklady a zvyšte produktivitu práce
Uvažujete ve svém podnikání o integraci spolehlivého informačního systému, který bude zaznamenávat aktivity zaměstnanců, jejich komunikaci mezi sebou a s klienty, nebo mapovat výrobní proces? Dobře děláte.

Právě zavedením informačního systému integrující např. CRM (Customer Relationship Management) a další benefity uspoříte nemalé finanční prostředky a zvýšíte produktivitu práce ve vašem podniku.

Informační systémy: Zkroťte náklady a zvyšte produktivitu práce
Informační systémy: Zkroťte náklady a zvyšte produktivitu práce
Jaký systém je vhodný pro váš business?

Ale jaký systém vybrat, aby nejlépe naplnil veškerá očekávání a potřeby firmy? Provedeme vás po základních prvcích a důležitých vlastnostech, které by systém přímo na tělo pro váš podnik, měl splňovat.

Bojíte se nemalých nákladů na zavádění systému a nutnosti skladovat velké objemy dat? V dnešní době už nemusíte. Váš firemní informační systém poběží v cloudu a technické zajištění systému nebude ležet na vašich bedrech. Software si tak vlastně nekupujete v určitém stádiu vývoje, ale platíte za jeho využívání, čímž se k vám automaticky dostávají nové upgrady a aplikace.

Systém pro výrobní firmy

Kvalitní informační systém pro výrobní firmy zahrnuje sledování termínů ve výrobních fázích produktu až po expedici výrobků. Díky systému budete moci průběžně provádět kontrolu kvality nebo monitorovat vytíženost a volné kapacity provozu.

Systém pro obchodní firmy

Pro zjednodušení firemní komunikace, kdy je potřeba k zakázce přikládat velké množství rozličných dokladů je třeba vybrat systém řízení zakázek, který umožňuje přidávání a sledování položek na různých úrovních. Systém vás upozorní na nesrovnalosti či chybějící doklady a vy tak budete mít na stole vždy relevantní informace k dané zakázce.

Systém pro služby

Zde bude alfou a omegou spokojenost zákazníka. Pro zajištění správné oboustranné komunikace je proto zcela zásadní integrovaný CRM systém. Segmentujte zákazníky do speciálních skupin, abyste lépe zacílili své marketingové strategie a shromažďujte údaje pod jedním zastřešujícím systémem.

Nevíte si rady?

Dnes existuje v ČR několik specializovaných a vysoce erudovaných firem, které vám rády provedou analýzu vašich firemních procesů a navrhnou optimální řešení jak mít chod firmy pod kontrolou v jednom multifunkčním systému. Informační systém tak nemusíte pořizovat jako hotový standardizovaný produkt, ale naopak jako vysoce personalizovatelný.

S kvalitním informačním systémem se vyhnete neefektivnímu duplikování činností, složité komunikaci a dohledávání informací. Celý provoz firmy najdete „pod jednou střechou“ systému, s volitelnou přístupností pro různé skupiny zaměstnanců podle jejich pravomocí a pracovního zařazení. V případě cloudového řešení docílíte nejoptimálnějších nákladů a budete už pouze profitovat z přehledného sledování firemních procesů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání