Menu
CHIP Speedtest

Institut informatiky-Vyšší odborná škola, s.r.o.

06.09.2011 06:55 | Redakce Chip
Institut informatiky-Vyšší odborná škola, s.r.o.
- KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Institut informatiky vzdělává motivované studenty, kteří si chtějí vše ihned zkusit, osahat a následně použít v praxi.

Výhodou Institutu informatiky je absolvování kurzů Cisco a Oracle a nezávazné prověření získaných znalostí během půlroční praxe v partnerských IT firmách. 

Cílem školy je v příjemném prostředí připravit na pozici programátorů a administrátorů lidi, kterým záleží na kvalitě a nevyhovuje jim neosobní přístup vysokých škol.

Specializace Institutu informatiky

Institut se specializuje na programování v Javě a PHP, administraci Windows a Linuxu a databáze SQL a Oracle.

 

Forma studia

Studium probíhá buď v denní 3leté formě, která je založená na praktických cvičeních a v posledním semestru probíhá odborná praxe ve vybraných IT firmách nebo pak v dálkové 3,5leté formě. Výuka je 2 dny každých 14 dní (zpravidla pátek odpoledne a sobota). Těžištěm výuky jsou konzultační hodiny o celkovém rozsahu 220 konzultačních hodin za rok.

Vyšší odborná škola, s.r.o.
Vyšší odborná škola, s.r.o.

Výhody studia na Institutu informatiky

Vzhledem k velikosti a filosofii školy je kladen důraz na individuální přístup ke studentovi, kvalitu výuky s aktualizovanými učebními osnovami, vyučující převážně z praxe, využití moderních technologií, to vše v příjemném prostředí s japonskou zahradou na kraji Prokopského údolí.

Přijímací řízení a školné

Přijímací zkoušky skládají uchazeči z matematiky a angličtiny. Přijatí studenti platí u denního studia školné 24 100 Kč za semestr, u dálkového 18 100 Kč. Vynikajícím studentům je udělováno prospěchové stipendium formou slevy na školném ve výši až 100%.

Spolupráce s reálným světem

Z důvodu co nejužší spolupráce s firmami z oboru se Institut informatiky stal Lokální akademií Cisco a Oracle Academy. Studenti tak zdarma absolvují kurz Cisco networking academy a získávají titul Oracle Certified Associate, což je první stupeň kariérní certifikace Oracle. V posledním ročníku denního studia jsou studenti vysláni na praxi do IT firem, kde získávají tolik potřebné zkušenosti z praxe. Většina z nich tímto způsobem najde i svého prvního zaměstnavatele.

Uplatnění studentů Institutu informatiky 

Absolventi najdou bez problémů najdou uplatnění na pozicích programátorů, správců výpočetních systémů, či projektantů informačních a komunikačních technologií.Titul absolventa

Absolventi se stanou experty v oblasti informačních a komunikačních technologií, které při tvorbě informačních systémů používají databáze, internetové technologie, operační systémy Linux a Windows a programovací nástroje. Vyvážená kombinace znalostí a dovedností umožní absolventům začlenění do flexibilních týmů na současném trhu práce. Absolvent získá titul Diplomovaný specialista v oboru informační technologie (DiS.) a může případně dále pokračovat ve studiu ve zkráceném studiu na vysoké škole.

 

 

Kontakt

Radlická 591/115, Praha 5, 158 00
Tel.: 257 311 119
e-mail: iivos@iivos.cz
www.iivos.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání