Menu
CHIP Speedtest

Integrace zpráv o počasí do Windows

02.07.2012 04:00 | Redakce Chip
Chtěli byste být průběžně informováni o vývoji počasí. Vaše dosud používaná miniaplikace je však většinou zakryta, takže ji stále musíte přenášet na popředí.

Kdo není spokojen s částečně zakrytými meteorologickými „gadgety“ v postranním panelu, ten může vyzkoušet bezplatný WeatherBar, který stručné informace o počasí integruje do hlavního panelu. Nástroj najdete na http://weatherbar.codeplex.com/downloads/get/112489.

Pro nakonfigurování nástroje klikněte dole na ikonu ozubeného kola. Pak zvyšte »Update-Intervall« alespoň například na »10« minut a změňte formát na »Metric«, aby se teplota zobrazovala ve stupních Celsia. Volbu potvrďte tlačítkem »OK«. Klikněte na ikonu tužky vedle »Location«. Tam zadejte jméno vašeho města a znovu potvrďte tlačítkem »OK«. V případě problémů použijte anglický zápis jako »Prag« pro Prahu nebo zvolte nejbližší větší město. Nyní uvidíte všechna meteorologická data a prognózy.

Chcete-li se vyhnout manuálnímu spouštění, můžete WeatherBar pro permanentní dostupnost připnout na hlavní panel. V tom případě se však projeví chyba, že se pokaždé zobrazí jen ikona bouřky. Abyste chybu obešli, vyvolávejte program prostřednictvím dávkového souboru ve složce Po spuštění. V něm se následně ještě pomocí skriptu postarejte, aby byl tento program připnut na hlavní panel a zase z něj uvolněn.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání