Menu

Intel SandyBridge v praxi

31.12.0999 22:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Intel SandyBridge v praxi

Intel SandyBridge v praxi | foto: CHIP

Na začátku ledna Intel uvedl druhou generaci procesorů Intel Core, řadu nových čipových sad a základních desek. Nová generace procesorů se již objevuje i v noteboocích a my jsme měli možnost vyzkoušet první vlaštovku v podobe modelu Acer Aspire 7750G.

V příštím čísle Chipu najdete test procesorů Intel Core i5-2500K a Core i7-2600K, stejně jako test základní desky Intel DH67BL, která dokáže využít grafické části jádra těchto procesorů.

Druhá generace procesorů Intel Core se od té první liší více než jen jednou číslicí navíc v modelovém označení. Druhá generace Intel Core má grafiku integrovanou přímo do jádra CPU, na rozdíl od předchozí verze sdílí GPU stejnou křemíkovou destičku s CPU (v minulé verzi se jednalo o dvě samostatné části propojené pod krytem procesoru) a má o jeden pin méně. Pokud si tedy chcete nový procesor pořídit, musíte si koupit i novou desku, ale alespoň budete mít jasno a nebudete se pokoušet připojit procesor k desce, ve které by nefungoval. Minimálně do uvedení nástupců procesorů Bloomfield (používajících patici 1366) tak budete mít jistotu, že jakýkoliv procesor Intel Core s čtyřciferným označením počínajícím číslicí 2 bude možné použít s jakoukoliv deskou vybavenou paticí LGA1155.

V porovnání s procesorem Intel Core i5-650 (3,20 GHz) je Core i5-2500K (3,30 GHz) přibližně dvakrát rychlejší, a co se hrubého výpočetního výkonu týče, v některých případech je dokonce o něco výkonnější než Intel Core i7-960 (3,20 GHz).

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení