Menu
CHIP Speedtest

Inteligentní konverze filmů

13.06.2011 15:16 | Redakce Chip
Inteligentní konverze filmů
Videa přicházejí z mnoha zdrojů a v různých formátech. Ne všechna zařízení si však poradí s každým formátem. Kdo neví, jaký formát připravit, ten se dočká buď chybové hlášky, nebo nízké kvality.

Sledovat filmy na počítači už dávno není zábavné. Univerzální přehrávače vedle televizoru stojí pár korun, novější televizory dokážou filmy v „počítačových“ formátech přehrát samy. Sledování na tabletech, případně na displeji mobilního telefonu není na cestách k zahození. Tato kapesní zařízení jsou dnes dostatečně výkonná na to, aby dokázala bez potíží přehrávat filmy i v plném rozlišení – a mají také HD displeje. Jenže pokud mají zařízení sloužit jako zdroj zábavy, musí vše fungovat na jedno kliknutí.
Videa pocházejí z různých zdrojů, proto jsou v různých rozlišeních, různých formátech a jsou zakódována různými kodeky. Pokud chcete video přehrát na jiném zařízení, je třeba připravit takový formát, se kterým si zařízení poradí a který je pro ně vhodný. Nevýhodou je, že vám žádné zařízení nesdělí, který formát je pro něj nejlepší. Pokud si s videem neporadí, dostanete jen chybovou hlášku. Pak je třeba připravit video ve správném formátu. Metodu pokus – omyl ale rozhodně nezkoušejte. Překódování filmu trvá dlouho, a pokud nezvolíte správné parametry, utrpí i kvalita filmu. Konverzi je navíc třeba provádět vždy z originálního souboru. Každou konverzí totiž film přichází o část kvality.
Na Chip DVD jsme pro vás přichystali balík nástrojů, které vám pomohou s konverzí pro jakékoliv zařízení. V přehledné tabulce najdete všechny informace, které potřebujete vědět o jednotlivých zařízeních. Uvidíte, jaké kontejnery zařízení podporuje, jaké formáty zvuku a obrazu je třeba přichystat. 

Článek najdete v Chipu 7/2011, který vychází 24. června 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání