Menu
CHIP Speedtest

Inteligentní multifunkční zařízení s Wi-Fi

17.02.2011 01:26 | Redakce Chip
Inteligentní multifunkční zařízení s Wi-Fi
Nová inkoustová multifunkční zařízení umí nejen tisknout, skenovat, kopírovat a faxovat, ale díky možnosti připojení do bezdrátové sítě a dotykovým displejům s praktickými aplikacemi toho zvládnou ještě víc!

Tisk fotografií a dokumentů může být v některých případech otravný a zdlouhavý. Asi už jste se také dostali do situace, kdy jste chtěli rychle vytisknout dokument uložený ve vypnutém počítači nebo pokud možno co nejsnadněji vytisknout fotografii z mobilního telefonu. Zrovna nejsnadnější není ani naskenovat dokument a odeslat jej bez připojeného počítače elektronickou poštou. Nové modely multifunkčních zařízení vám tuto práci značně usnadní. Disponují adaptérem pro připojení do domácí či firemní bezdrátové sítě, ale jejich hlavní výhodou je nový koncept ovládání prostřednictvím grafického interaktivního displeje, který zahrnuje konfigurovatelné aplikace instalované přímo do samotného multifunkčního zařízení. Tyto aplikace omezeným způsobem přistupují k internetu a umožňují tisk některých dokumentů bez připojeného počítače. Například Lexmark nabízí možnost úpravy aplikací, díky níž lze automatizovat často opakované skenovací a kopírovací úlohy. Praktická je možnost tisku fotografií nebo dokumentů přímo ze smartphonů a tabletů, aniž byste je museli propojovat s počítačem nebo jejich obsah přenášet paměťovými kartami či technologií Bluetooth. Některé z těchto multifunkčních zařízení komunikují se speciální e-mailovou schránkou, na kterou stačí poslat dokument z jakéhokoliv zařízení, a vytisknou vše, co se do této schránky pošle. Díky bezdrátovému připojení a speciálním aplikacím tak můžete na své domácí multifunkční zařízení tisknout odkudkoliv a nemusíte mít v notebooku, tabletu nebo telefonu nainstalované ovladače.

Vyzkoušeli jsme čtyři nové multifunkční modely nejznámějších výrobců s cenou od 4 000 do 5 500 Kč, které jsou vybaveny Wi-Fi adaptérem, připojením k internetu a dokážou spolupracovat se smartphony. Kromě rychlosti tisku a tiskových nákladů jsme se tentokrát zaměřili hlavně na jejich funkce.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání