Menu
CHIP Speedtest

Interaktivní odbavení různých systémových nastavení

27.09.2012 04:10 | Redakce Chip
Interaktivní odbavení různých systémových nastavení
Chcete zrušit nevyžádané zprostředkovávání dat Microsoftu z Windows a podle přání konfigurovat jiné komplikované nastavení systému.

Jednotlivé vyhledávání příslušných položek v registrech je opravdu namáhavé, proto toužíte po nějakém pohodlném přístupu. K tomu se nabízí praktický, kompaktní a mnohoúčelový freeware xpy. Nástroj naleznete na chip.de/downloads/xpy_13013308.html. Program nevyžaduje instalaci, ale zanechá v adresáři aplikačních dat soubor INI, který obsahuje všechny prováděné změny. Takto můžete později znovu obnovit původní nastavení.

Po startu souboru EXE potvrďte provedení a jazyk. Potom zvolte možnost „Provést změny v systému“ a klikněte na „Další“. Nástroj dokáže přizpůsobit velmi mnoho nastavení. Ne všechna však pravděpodobně budete chtít provést. Proto zvolte v základním nastavení „Žádná nastavení“ a pak ve stromové struktuře jednotlivě rozhodněte, které změny se mají provést. Podle používaného systému a jeho konfigurace nejsou k dispozici červeně označené možnosti. Mimo jiné lze vypnout službu zpráv, zasílání zpráv o chybách a automatické vyhledávání Media Playeru, odinstalovat Windows Messenger a zrušit „zbytečné funkce“, jako je vyhledávací asistent a balonkové tipy. Potvrďte výběr kliknutím na „Další“ a rozhodněte, jestli mají Windows „Vytvořit Bod obnovení před provedením změn“. Po kliknutí na „Použít“ se změny provedou.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání