Menu
CHIP Speedtest

Internetové disky

17.07.2012 20:55 | Redakce Chip
Internetové disky
Myšlenka internetových disků je stará jako internet sám. Už v prvopočátcích celosvětové sítě uživatelé přemýšleli, kam by si mohli na webu něco „odložit“, aby k tomu měli přístup odkudkoliv.

Jako perličku lze zmínit, že vzhledem k rychlému rozvoji freemailů (především rostoucí velikosti schránky) si kdysi spousta uživatelů „ukládala“ důležitá data v „poště“. O něco později začaly vznikat první „internetové disky“, které však sloužily primárně k šíření warezu a autorsky chráněného obsahu. Klasickému využití těchto úložišť totiž bránila především rychlost internetu – uploadu. Většina uživatelů sice měla doma přijatelnou rychlost stahování (>10 Mb), ale upload jen ve výjimečných případech přesáhl jeden megabit. A to je na pohodlnou práci skutečně málo.

Nyní je ale vše jinak a internetpvé disky se staly běžnou součástí života. My jsme dvě novinky - Google Disk a Microsoft Skydrive postavili v testu proti starému známému Dropboxu. Chcete vědět jak to dopadlo?

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání