Menu
CHIP Speedtest

iOS 7 pro nedočkavé

19.07.2013 05:10 | Redakce Chip
iOS 7 pro nedočkavé
Apple na sebe strhl pozornost kutilů a hackerů, když na své prezentaci představil úplně nový iOS 7. Ten je ve své zkušební beta-verzi dostupný jen pro vývojáře ochotné zaplatit 100 dolarů.

To nastartovalo horečnou činnost jailbreakerů a díky nim si nyní každý může nainstalovat iOS 7 i bez vývojářského účtu.

Abychom vám ulehčili probírání se diskusními fóry, nabízíme vám lehký návod na instalaci. Z webové stránky www.imzdl.com/ios.php stáhněte aktualizační soubor IPSW pro své konkrétní zařízení a uložte jej na svůj disk. Předpokládáme, že máte na počítači nainstalované iTunes. V dalším kroku bude nutné uvést iPad do takzvaného DFU (Device Firmware Update) módu. To je hračka, jen se před začátkem ujistěte, že je iPad opravdu vypnutý. Připojte jej k počítači a zapněte iTunes. Zmáčkněte tlačítko »Power« (zapínání) a držte jej stisknuté po dobu 3 sekund. Mezitím stiskněte také tlačítko »Home« (domů) a obě tlačítka držte po dobu 10 sekund. Nakonec pusťte tlačítko zapínání, ale stále držte tlačítko »Home«, dokud vás iTunes neupozorní, že bylo nalezeno zařízení v režimu obnovy.

Po správném vstupu do DFU módu vám iTunes zobrazí tlačítko pro obnovu zařízení. Běžně tlačítko slouží k aktualizaci a obnově firmwaru na nejnovější verzi, která se stáhne ze serverů Apple. Vy ale toto tlačítko stiskněte myší a současně přidržte [Shift] na klávesnici počítače, což vám zobrazí průzkumníka Windows. Toho nasměrujte na IPSW soubor stažený z internetu. Dále už jen čekejte a sledujte postup v iTunes a na obrazovce svého zařízení. Pokud vše proběhne hladce, zobrazí se vám uvítací obrazovka průvodce aktivací zařízení a máte vyhráno.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání