Menu
CHIP Speedtest

iPad: CoolPeople; mVITAKARTA

05.05.2012 22:00 | Redakce Chip
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

CoolPeople

null

Chcete být v kontaktu s IT komunitou a odborníky?  Pak se zaregistrujte v CoolPeople Clubu a stáhněte si aplikaci CoolPeople. CoolPeople Club je portál určený pro samostatné IT odborníky, kteří hledají práci na zajímavých projektech u nás i v zahraničí. 

Mobilní aplikace sama načítá a upozorňuje svého uživatele na nové pozice (poptávky) na projektech klientů s detailním popisem požadavků, které odpovídají profilu IT odborníka, zejména jeho kompetencím. Na tyto poptávky je možné přímo z mobilního telefonu/tabletu jedním tlačítkem reagovat, vytvořit nabídku a následně sledovat její aktuální stav u klienta. Pro koordinaci osobního setkání IT odborníka s klientem v rámci užšího výběru slouží agenda pohovorů, která obsahuje kdy, kam a za kým se má IT odborník dostavit. Pro zjednodušení je zde funkce „Navigovat“, která sama vyhledá trasu z aktuální polohy telefonu IT odborníka na místo setkání s klientem. Primárním jazykem aplikace je angličtina a v současné době je lokalizovaná i do českého jazyka. Další jazyky budou doplňovány v dalších verzích aplikace.

V případě, že si aplikaci stáhne IT odborník, který ještě není zaregistrovaný v CoolPeople Clubu, může se přímo z aplikace pomocí jednoduchého formuláře zaregistrovat a aplikaci začít hned plnohodnotně využívat.

                                                                             Informace o programu                                                                            
Cena: Zdarma
Celkové hodnocení: Vynikající

mVITAKARTA

 
null
Nechte se rozmazlovat od své zdravotní pojišťovny. Samozřejmě si ale musíte vybrat tu správnou, která myslí na své pojištěnce a připraví jim mobilní aplikaci pro snadnou kontrolu zdravotních výkonů a plánování návštěv u lékaře.
 
mVITAKARTA od zdravotní pojišťovny OZP umožňuje mít neustále po ruce svá zdravotní data, výpisy ze zdravotní dokumentace, seznam očkování, údaje o chronických obtížích a další praktické zdravotní údaje. Pojištěnci mohou snadno kontrolovat zdravotní péči, kterou OZP proplatila jejich lékařům a léky a zdravotnické prostředky, na jejichž úhradě se OZP podílela. 
Aplikaci ale mohou využívat všichni a vest si v ní svůj zdravotní deník, do kterého si lze zaznamenat aktuální informace o zdravotním stavu, očkování, návštěvách lékaře či do složky soubory uložit rozpis návštěvních hodin, nahrát lékařské zprávy apod. Důležitou funkcí je možnost uložit do aplikace i údaje pro případ nouze – krevní skupinu, chronické potíže, alergie – a napojit aplikaci na systémy záchranné služby, nemocnic nebo posílat nouzové SMS blízkým osobám či Asistenční službě OZP. Toto SOS tlačítko je dostupné komukoli, kdo spustí aplikaci i bez hesla. 
 
Aplikace je v anglickém a českém jazyce. V plánu je rozšíření aplikace pro rodiče dětí.
                                                                             Informace o programu                                                                      
Cena: Zdarma
Celkové hodnocení: Výborné
 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání