Menu
CHIP Speedtest

iPad: Display Recorder; GuidePal Offline City Guides

16.07.2012 22:00 | Redakce Chip
iPad: Display Recorder; GuidePal Offline City Guides
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Display Recorder

Když se potřebujete pochlubit s výsledky nebo když chcete vysvětlit nějaký problém na iPadu vzdálenému kolegovi, určitě je nejlepší zaznamenat obraz z displeje do videosouboru.

Aplikace Display Recorder zaznamenává dění na displeji vašeho iPadu do videosouboru. Donedávna byly tyto funkce přístupné pouze jailbreaknutým iOS zařízením, avšak před pár dny se tato aplikace objevila zcela legálně na Appstore. Recorder zaznamenává video v nativnim rozlišení displeje do formátu H264 MP4. Nahrává se video včetně audia. Kvalitu obrazu i zvuku lze nastavit včetně výběru kodeků. Aplikace umožňuje exportovat videa do knihovny obrázků na iPadu nebo po zadání přístupových údajů exportovat přímo na YouTube. Výrobce uvádí, že Display Recorder je šetrný k systémovým zdrojům a při nahrávání využívá hardwarovou akceleraci. Při testech jsme nezaznamenali žádné potíže při nahrávání, ve výsledném videu ani v běžících aplikacích.

Pozn.: Výrobce upozorňuje na neopravenou chybu, která znemožňuje nahrávání videa. Pro zprovoznění stačí upravit v nastavení regionu z International na United States. Oprava bude obsažena v nejbližším updatu.

Informace o programu

Cena: 1.59 Euro
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

GuidePal Offline City Guides

Pokud berete s sebou iPad na výlety po světě, nezapomeňte se před cestou předzásobit aplikacemi, které vám usnadní pohyb a orientaci v neznámém prostředí. Nezapomeňte, že datový roaming by vás v nouzi mohl přijít pěkně draho.

GuidePal Offline City Guides je aplikace, která obsahuje mapy a informace vybraných velkoměst. Pracuje dvojím způsobem. Aplikace bez registrace načítá všechna data po internetu – stahuje mapy, informace i fotografie. V okamžiku, kdy provedete registraci, je vám umožněno stažení kompletních dat do iPadu. Jejich objem je závislý na velikosti města, rozsahu nabídky a počtu přidaných fotografií. Řádově jde o 50-300 MB na jedno město. Mapy obsahují 6 základních kategorií bodů zájmu – turisticky atraktivní místa, místa pro fotografování, restaurace, bary, obchody, nákupní centra a hotely. Ke každé položce je uveden rozsáhlý popis s fotografií, internetová adresa a možnost sdílet položku na sociálních sítích Twitter a Facebook. Samozřejmostí je vyhledávání ve vnitřní databázi aplikace.

V nabídce GuidePal jsou největší světové metropole. V Americe je to 15 měst, v Asii 10 měst, v Evropě 29 hlavních měst včetně Prahy. Aplikace je zdarma, ovšem je nutné počítat s tím, že náklady na její provoz musí být kryty z jiných příjmů. Takže například pokud si stáhnete mapu Londýna, očekávejte, že na registrační e-mail obdržíte nabídku na ubytování, pronájem auta nebo tipy na doporučené restaurace v Londýně. Aplikace je k dispozici i pro tablety s OS Android, telefony Blackberry a Windows Phone.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání