Menu
CHIP Speedtest

iPad: Dolphin Browser; iDownloader Plus

13.07.2012 10:20 | Redakce Chip
iPad: Dolphin Browser; iDownloader Plus
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Dolphin Browser for iPad

Aplikace Dolphin Browser for iPad přináší do prohlížení internetu mnoho zajímavých novinek, které se objevily i v poslední verzi Safari po aktualizaci na iOS 5.0 na podzim 2011. Nejviditelnějšími byla například možnost prohlížení v panelech nebo vyspělá práce se záložkami. Inovativní přístup je v

Dolphinu znát na každém kroku. Pomocí služby Connect můžete své záložky synchronizovat na všech vašich zařízeních, kde Dolphin používáte. Prohlížeč si pamatuje historii procházení, záložky a vyhledávání a při psaní nabízí již použitá slova. Rovněž si ukládá hesla různých webových formulářů a služeb, takže váš přístup k obsahu je mnohem jednodušší a rychlejší. Novinkou je bleskové sdílení URL adres prostřednictvím e-mailu.Pokud uvěříte alespoň polovině superlativů popisujících vlastnosti internetového prohlížeče Dolphin Browser a nainstalujete jej, určitě nebudete litovat.

Předností Dolphinu je možnost vypnutí internetových reklam, prohlížení vybraných stránek pomocí zrychlených předvoleb a prohlížení ve fullstránkovém módu bez jakýchkoliv lišt. Hlavní obliba Dolphinu je postavena na možnosti použití postranních panelů a především na možnosti použití gest, které jde navíc i uživatelsky definovat. Nejde přitom jen o možnost přepínání mezi panely nebo přesunu v rámci stránky – pomocí gest lze zadávat i často používané adresy.

Dolphin pro Android obsahuje navíc možnost přidávání zásuvných modulů a další rozšiřování vlastností prohlížeče podle potřeb uživatele. K dispozici je například plug-in pro export internetových stránek do PDF, plug-in pro export webového obsahu do aplikace Evernote, plug-in pro zpřístupnění statistik služby Alexa, plug-in pro pořizování screenshotů nebo plug-in pro přeložení stránky pomocí služby Google Translator.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

iDownloader Plus

Podobně jako na stolních počítačích je na iPadu možné data stahovat pomocí funkcí internetového browseru. Náročnější stahovači však potřebují vyspělejší software, který by umožnil jak stahování většího množství souborů najednou, tak i podporu nejrůznějších formátů dat a způsobů stahování.

iDownloader Plus je aplikace pro univerzální stahování dat. Obsahuje integrovaný internetový prohlížeč, pomocí kterého se vyhledává stahovaný obsah. Jednotlivé stahované položky jsou seřazeny v přehledném seznamu, který je doplněný o stav downloadu. Při tapnutí na odkaz je nabídnuto jeho otevření nebo stažení položky. Přidržením obrázku vyskočí nabídka pro jeho stažení apod. Aplikace obsahuje správce záložek s možností jejich přidávání, úpravy a mazání. Podobně je na tom i podpora složek. Stahování není omezeno počtem ani formátem souborů. iDownloader si dokonce poradí i se stahováním souborů, u kterých není známa finální velikost, na čemž často kolabují jiné stahovací služby. Jediným limitem je tak volné místo ve vašem iPadu.

Stažené soubory je možné exportovat do uživatelsky nainstalovaných aplikací (PDF do prohlížeče, DOC/XLS do kancelářské aplikace atd.) nebo je odesílat e-mailem. ZIP archivy je možné ihned rozbalit. Stažená videa a hudbu lze přímo přehrát v iDownloaderu a nechat ji hrát třeba i na pozadí při práci v jiné aplikaci. Stahování dat může rovněž probíhat na pozadí. Celou aplikaci je možné uzamknout proti nepovolanému přístupu. Výrobce upozorňuje, že z licenčních důvodů není možné stahovat obsah ze serveru YouTube.

Informace o programu

Cena: 1,99 Euro
Hodnocení: Velmi dobrý

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání