Menu
CHIP Speedtest

iPad: Facebook 4.0; ČTK HD

10.02.2012 10:45 | Redakce Chip
iPad: Facebook 4.0; ČTK HD
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Facebook 4.0

null

Po dlouhém čekání se na iPadu objevuje nový oficiální klient pro sociální síť Facebook. Těžko může přinést zásadní novinky, když jej předběhly aplikace, které sdružují více klientů sociálních sítí nebo přidávají i další služby navíc, o to zajímavější je ale jeho jednoduchost a robustnost.

Kdo už vyzkoušel jakéhokoliv mobilního klienta pro Facebook, toho nepřekvapí, že všechno vypadá jinak než na stolním počítači a že mu bude chvíli trvat, než si na novou podobu obvyklých funkcí zvykne. Nicméně verze pro iPad je celkem povedená, protože se díky velkému displeji nemuselo tolik šetřit s místem. Klient pro iPad má dostupné veškeré funkce z horního menu nebo levého seznamu. Vše je nadmíru intuitivní. Aplikace se ovládá lépe v režimu na šířku a například chatování je automaticky dostupné jen v tomto režimu. Na rozdíl od malých mobilů je velký displej iPadu ideální pro celoobrazovkové prohlížení facebookovských alb a videí nebo i pro vyhledávání přátel na Google mapách. Příjemné je i listování mezi příspěvky. Kdo je milovníkem FB her, přijde si na své, protože iPad je ideální pro tyto volnočasové aktivity.

Závěr: Oficiální klient nezavádí žádné „přidané hodnoty“, díky čemuž zůstává přehledný a snadno použitelný.

Alternativa: Aplikace Flipboard zobrazuje zprávy z FaceBooku pomocí obrázků s krátkými zprávami, navíc podporuje Twitter a další informační kanály.

                                                                         Informace o programu                                                                            
OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS3.0 a vyšší
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

 ČTK HD

null

Oficiální aplikace České tiskové kanceláře, která přináší aktuální denní výběr zpráv z České republiky i ze světa. Velký důraz je kladen na kvalitní velkoformátové fotografie. Pracovní plocha je rozdělena na levou lištu se zprávami, horní lištu s galeriemi fotografií a čtecí plochu. Dotykem na hlavičku zpráv je možné přepínat mezi hlavními rubrikami. Samotné okno pro čtení je zbytečně malé, což lze zčásti řešit změnou velikosti písma nebo natočením iPadu na šířku. Celoobrazovkový režim čtení chybí. Zprávy a snímky lze sdílet na Facebooku a Twitteru a lze je odesílat e-mailem. Vyhledávání slov v článcích je řešeno nejjednodušším způsobem bez vyspělých fulltextových funkcí. Lze se ale díky němu dostat i na starší články z webu ČTK. Nejpraktičtější funkcí je označení zprávy a její zařazení mezi uložené články, což umožňuje následné prohlížení i bez internetu.

Bezplatná verze ČTK HD zobrazuje ve spodní části (lze vypnout) a v textu reklamní bannery a samozřejmě neumožňuje přístup k placeným službám agentury (tzv. ProPřehled, 19,99 eura za měsíc).

Závěr: Skvělý zdroj kvalitních zpráv a fotografií bez nadměrně obtěžující reklamy.

Alternativa: Internetový prohlížeč Safari nově umožňuje v režimu Čtečka celoobrazovkové čtení textu, což funguje i na webu www.ceskenoviny.cz, který patří ČTK.

                                                                         Informace o programu                                                                      
OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS3.2 a vyšší
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání