Menu
CHIP Speedtest

iPad: Foursquare; Cinemagram

21.02.2013 23:00 | Redakce Chip
iPad: Foursquare; Cinemagram
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Foursquare

Určitě máte mnoho přátel se smartphony, prostřednictvím kterých si sdílíte své zážitky na sociálních sítích. Ovšem po počátečním okouzlení získáte dojem, že by to chtělo asi něco jiného než monotónní rozesílání fotografií bifteku na Facebook. Což zkusit nějakou společenskou hru využívající moderní technologie? A tak zatímco si milovníci přírody oblíbili geocaching, městský lid dal přednost společenské geolokační hře.

Aplikace Foursqare je klient hry, ve které sdílíte svou polohu a spoluhráčům oznamujete, jak hodnotíte místo a služby, které jste právě navštívili a využili. Čím více hráčů se do hry zapojuje, tím vzniká stále dokonalejší informační systém. Můžete se například podívat, kde se nacházejí vaši přátelé a jaké místa vám doporučují nebo jak komentují vaše doporučení. Silnou zbraní je vyhledávání. Muže jít například o restaurace nebo obchody, kde jsou výprodeje zimního vybavení. Praktické mohou být například i doporučené benzínky s nízkými cenami nebo aktuální stav radarů na silnici domů. Informace ze hry lze sdílet na Facebooku.

K Foursquare můžete samozřejmě přistupovat i zcela pasivně a vyžívat jej pouze jako informační systém. Ale každý účastník za své chování, návštěvu místa a přidávání informací a doporučení sbírá body a hodnocení. Takže dříve či později se do hry stejně sami zapojíte. Zvláště poté, co v podniku, ve kterém napíšete svůj tip, získáte například kávu zdarma.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Cinemagram

Bylo jen dílem času, než se objeví sociální síť podobná Instagramu, kde budou uživatelé publikovat svá videa, hodnotit je a sdílet je na dalších sociálních sítích. Avšak v tomto případě nejde o videa, ale o animace.

Aplikace Cinemagram umožňuje zaznamenávat videa a po úpravě jejich třísekundovou část publikovat na vlastní sociální síti. Ovšem nemluví se zde o videu, protože to je upraveno do krátké animace. Po instalaci se do aplikace přihlásíte prostřednictvím účtu na Facebooku nebo Twitteru, čímž máte zajištěn houf vašich následovatelů, kteří budou sledovat vaše výtvory, a pro samotnou aplikaci to je obrovská reklama pro nábor nových oveček. Práce v aplikaci je neuvěřitelně jednoduchá a přitom efektní. Pomocí průvodce nejprve natočíte nebo importujete video, z něj si vyberete třísekundový úsek a upravíte barevné ladění a rychlost. Největší překvapení přichází s animací – vyberete prstem místo, kde film nadále poběží a na zbytku filmového políčka zůstane statická fotografie. Dojem je úžasný – získáte statickou fotografii, kde pouze malá část bude „oživlá“. Jednoduché a efektní! Navíc inspirace Instagramem je dokonalá, takže vás u Cinemagramu nepřekvapí ani výčet funkcí ani ovládání.

Cinemagram je zatím optimalizovaný pouze pro iPhone, ale samozřejmě jej lze provozovat i na iPadu.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání