Menu
CHIP Speedtest

iPad: GarageBand; Srdcaři

18.06.2012 17:58 | Redakce Chip
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

GarageBand

null

Po internetu koluje množství neuvěřitelně dobrých hudebních nahrávek, které nesou společnou nálepku „Vytvořeno na iPadu v GarageBandu“. Rozhodli jsme se tento „zázrak“ vyzkoušet.

Aplikace GarageBand je produkční studio pro tvorbu hudby. Umožňuje vytvoření solidní hudby bez obsáhlých znalostí a pomocí předpřipravených nástrojů a postupů – například bicí, baskytara a klávesy jsou skvěle vybaveny. Díky chytrým pomůckám ovšem aplikace umožňuje i autorskou tvorbu. V praxi to znamená, že instantní hudbu může složit opravdu každý, kdo se naučí GarageBand ovládat – díky videonávodum na internetu to opravdu není komplikované. Pokud však navíc zvládnete hrát třeba i na kytaru a zpívat, stane se vám aplikace skvělou pomůckou pro tvorbu vlastní hudby, pro cvičení nebo dokonce kompletní doprovodnou skupinou. Studentské kapely mohou díky GarageBandu nahrávat a kompletně produkovat své skladby.

Aplikace obsahuje tzv. inteligentní nástroje, které mají například přednastavená harmonická omezení, aby nedocházelo k hraní falešných tónů. Součástí programu jsou profesionální vzorky (samply) a smyčky (loop), díky čemuž nástroje znějí absolutně věrohodně. Samplovat však může každý sám. Pro nahrávání kytar je připravena hromada kytarových aparátů a krabiček a pro smíchání záznamů je k dispozici osm stop. Za cenu 100 Kč získáte komplexní program, který výbavou odpovídá hudebním programům na stolním počítači o řád dražším. Hotové skladby můžete přímo odesílat na YouTube, Facebook, SoundCloud a e-mail. Novinkou je přímé propojení aplikace na iCloud.

                                                                            Informace o programu                                                                      
Cena: 3.99 Euro
Celkové hodnocení: Výborný

Srdcaři

null
 

Před příchodem tabletů bylo možné multimediální projekty publikovat na webu nebo prodávat na CD. Teprve iPady přinesly revoluci do publikování, kdy jsou bohatě ilustrované časopisy dostupné jedním kliknutím v Appstoru. Těchto možností využil i nový magazín Srdcaři.

Aplikace Srdcaři je cestovatelský časopis, který přináší reportáže českého týmu nadšenců (Srdcařů) z cest po celém světě, ale především z krajin nepříliš často navštěvovaných turisty cestovních kanceláří. Srdcaři neváhají věnovat obrovské úsilí splnění svých plánů a vydávají se na dobrodružné cesty, mnohdy i za použití netradičních dopravních prostředků. Při cestách nezapomínají na fotoaparáty a kamery a proto se to v časopisu nádhernými snímky a filmy jen hemží. V prvním čísle najdete příspěvky: Albánie – kráska se špatnou pověstí, Zpráva o cestě na severní pól, Havaj – ostrov Oahu, Unique Nature - unikátní fotografie přírody od Richarda Jaroneka, Verona – město mého srdce a asi mediálně nejznámější – Trabantem napříč Afrikou.

Po grafické stránce se jedná o zcela nadstandardní projekt, který ocení každý vnímavý čtenář. Výtku ovšem zaslouží příliš rozmanité ovládání, které spíše připomíná demonstraci možností iPadu, než aby přispívalo k vhodnému doplnění psaných reportáží multimédii a sjednocovalo jednotlivé příspěvky do uceleného projektu. Autoři slibují čtyři čísla do roka, takže se máme opravdu nač těšit!

                                                                            Informace o programu                                                                      
Cena: Zdarma
Celkové hodnocení: Výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání