Menu
CHIP Speedtest

iPad: Gmail; Drag Racing

13.02.2012 23:00 | Redakce Chip
iPad: Gmail; Drag Racing
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Gmail

null

Kdo provozuje e-mail od Googlu v základním poštovním programu iPadu – aplikaci Mail, jistě dlouho a s napětím očekával speciální aplikaci pro poštu a chatování přímo od Googlu. Čeští uživatele používají z freemailů zejména Seznam, který nabízí pouze základní elektronickou poštu bez dalších speciálních služeb. Google však na stejný účet a přihlašovací údaje postupně navázal celý balík svých služeb, od e-mailu, kalendáře a chatu přes Google Docs, mapy, Latitude až po Google+ a další. Čekání na novou aplikaci pro iOS bylo tedy namístě.

Počátkem listopadu byla vypuštěna první verze, která však brzy z Appstore zmizela kvůli zásadní chybě, aby byla po několika dnech nahrazena novou verzí. Po instalaci a bližším zkoumání lze zjistit několik omezení. Především už při přihlášení zjistíte, že jde v podstatě pouze o upravené webové rozhraní vtažené do aplikace iPadu, takže například nelze současně používat více e-mailových účtů současně, natožpak e-mail od jiného poskytovatele. Očekávaná integrace více služeb Google se rovněž nekoná. Tím však výčet záporných vlastností končí, protože ve srovnání s klientem Mail z iOS 5 přináší Google rozsáhlejší funkce. Příjemné je automatické dokončování adres, zobrazení vlákna konverzace s příslušným protějškem, možnost přidávání příloh a tisk na tiskárnách předdefinovaných v rámci služby Google CloudPrint. Nesmíme zapomenout na integraci chatovacího klienta a Push notifikace, tedy na službu, která dokáže po příchodu e-mailu přehrát zvuk jako upozornění (nám nefungovalo) a u ikony Gmailu zobrazit číslem počet nových nepřečtených zpráv. Dobrou zprávou je i to, že prostředí klienta je lokalizované do češtiny včetně provázané nápovědy na webu.

Závěr: Oficiální klient Gmail nepřináší všechny obvyklé služby, na které je uživatel zvyklý z webového rozhraní. Přesto jsou funkce o krok před základním e-mailovým klientem iOS.

Alternativa: Klasický poštovní klient iPadu. Poštovní klient eMailGanizer pro iPhone nebo OutlookReflex pro iPad.

                                                                   Informace o programu                                                                          
OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS4.0 a vyšší
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: dobrý

Drag Racing

null

Průzračně čirou zábavu nabízí závodní hra DragRacing. Jde o dragster závody, kde na čtvrtmílové a půlmílové trati spolu soutěží dva závodníci. Vítěz postupuje a získává ocenění a body, které mu umožňují postupovat v celosvětovém žebříčku kupředu. Kromě výkonu motoru a pneumatik záleží v samotném závodu i na štěstí při startu a správném řazení a strategii. Za body lze přikupovat nové pneumatiky, tuningové díly a vylepšovat své auto. Pokud si chcete koupit nové auto, můžete si vybrat z více než padesáti nadupaných typů a předem si ho nejprve vyzkoušet. Každé auto má slabé a silné stránky.

Závodit lze proti iPadu nebo proti reálným soupeřům po internetu. Na rozdíl od menších iPhonů a telefonů s Androidem je aplikace pro iPad speciálně graficky vyladěna a nabízí opravdu parádní podívanou. Hra je velmi populární, stáhlo si ji už více než 25 milionů uživatelů. Do hry lze za reálné peníze dokupovat tzv. respekt body, které vám umožní nakoupit výbavu pro vaše auta a dostat se snadněji do vyšších úrovní hry.

Závěr: Závodní hra, ve které lze bez nastavování a dlouhého rozmýšlení začít okamžitě jezdit.

Alternativa: Pro milovníky přímého ovládání závodních vozů doporučujeme Drift ManiaChampionship, motorkářům MotoGP Lite.

                                                                          Informace o programu                                                                     
OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS3.0 a vyšší
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání