Menu
CHIP Speedtest

iPad: Google Earth; Ski Jumping 2011

17.02.2012 23:00 | Redakce Chip
iPad: Google Earth; Ski Jumping 2011
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Google Earth

null

Google Earth netřeba dlouze představovat. Jde o globální satelitní mapu světa, kterou znají téměř všichni uživatelé klasických desktopových počítačů. Při instalaci se do iPadu nainstaluje klient, který si pak veškeré mapové podklady stahuje z internetu. Pokud povolíte určení vaší polohy, aplikace ihned zobrazí satelitní mapu vašeho okolí. Používání je absolutně intuitivní. Buď pro vyhledání místa využijete funkci vyhledávání a pak v roli kosmonauta užasle zíráte, jak se zeměkoule otáčí a vaše vybrané místo se bleskurychle přibližuje až na úroveň detailu jednotlivých domů, nebo použijete prsty a najdete své místo manuálně. Města a hustě obydlené aglomerace mají rozlišení detailnější. Přibližování až na úroveň rozpoznávání výrobce aut je fantastické. Verze pro iPad je díky ovládání pomocí prstů ještě přitažlivější. Každému doporučujeme si alespoň jednou roztočit zeměkouli.

Ve filtrech je možné zapnout detaily zobrazených informací. Asi nejpoužívanější jsou fotografie z prohlíženého místa, které aplikace přebírá ze serveru Panoramo, a detailní informace místa přebírané z Wikipedie.

Závěr: Satelitní mapa celé Země doplněná o informace a fotografie. Objemné mapové podklady se ukládají v mezipaměti, před ukončením práce doporučujeme tato data v nastavení vymazat.

Alternativa: Zájemcům o více zajímavých nádherných fotografií z vybraných míst na mapě doporučujeme bezplatnou aplikaci Stuck On Earth.

                                                                   Informace o programu                                                                          
OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS3.0 a vyšší
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

Ski Jumping 2011

null
Pokud se vám začne v kanceláři stýskat po zasněžených horách, můžete trudomyslnost zahnat kratochvílí na displeji iPadu v podobě skoků na lyžích.
Pokud se nechcete zabývat nastavováním, tak ihned po instalaci můžete začít skákat. Nezapomeňte, že důležitý je hlavně odraz. Ten musíte správně načasovat na odrazové hraně můstku a pak v letu vyvažovat rovnováhu. Svého závodníka ovšem můžete personifikovat – dát mu jméno, přiřadit ho do národního týmu a barevně jej odlišit. Pak už nebrání nic tomu se zúčastnit rovnou mistrovství světa a skákat v nejznámějších světových střediscích včetně Harachova. Hru je možné hrát on-line ve společnosti skokanů z celého světa. Multiplayer ovšem vyžaduje zaplacení poplatku.
 
Závěr: Kratochvíle, která je výjimečná pouze tím, že se odehrává v zimě, je zdarma a umožňuje zábavu bez zdlouhavých nastavování.
 
Alternativa: Nová verze Ski Jumping 12 za 0,78 Eur je zcela předělaná a nabízí úchvatný realistický pohled na skoky na lyžích z pohledu závodníka.
                                                                   Informace o programu                                                                          
OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS3.0 a vyšší
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: dobrý

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání