Menu
CHIP Speedtest

iPad: Google Maps; 1001 Wonders of the World HD

02.02.2013 21:55 | Redakce Chip
iPad: Google Maps; 1001 Wonders of the World HD
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Google Maps

Google zachránil zbloudilé ovečky s iOS zařízeními, které bez rozmyšlení uvěřily nové navigaci od Applu, a vrátil je zpět na pozemní komunikace. Očekávané mapy od Googlu jsou zpět včetně plnohodnotné navigace a StreetView.

Aplikace Google Maps je mobilním klientem nejznámějších mapových podkladů, které v průběhu svého vývoje dosáhly absolutní špičky. Nejde jen o klasické mapy, ale i o turistické mapy, satelitní mapy, 3D mapy, StreetView, hlasovou navigaci a informace o dopravní situaci. Velká letiště a významná místa a obchody dokonce obsahují i vnitřní mapy. K dispozici je napojení na místní vyhledávání a samozřejmě síť fotografií Panoramio.

Po instalaci vás aplikace provede krátkým průvodcem, kde jste dotazováni i na zapojení do systému dopravní situace. Každý majitel smartphonu s Androidem tímto dotazem prošel už při jeho počáteční konfiguraci, pro majitelé iPhonů je to však novinka. Pokud nastavení povolíte, bude pohyb vašeho zařízení zapojen do sledování dopravní situace a pomůže s jejím upřesňováním. Nabídka funkcí se na iOS zařízení vytahuje z pravého okraje. K dispozici jsou rychlé volby pro dopravu, MHD a satelitní mapy. Ten, kdo má nainstalovaný GoogleEarth, může se rychle přenést i do této aplikace. Motoristé budou určitě nejvíce využívat navigaci. Její používání je dovedeno do absolutní jednoduchosti a funkčnosti včetně hlasového výstupu. Pro pěší bude zase atraktivní StreetView, který je dostupný po vyhledání názvu obce a případně i ulice.

Majitelé iPadů mohou být zatím dočasně zklamáni, protože k dispozici je zatím jen klient pro iPhony.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

1001 Wonders of the World HD

Je načase naplánovat další dovolenou. Nechcete se podívat na pár tipů prostřednictvím iPadu?

Aplikace 1001 Wonders of the World HD přináší kolekci nádherných fotografie z celého světa na váš iPad. Ať už hledáte divoká dobrodružství, odlehlá místo pro dovolenou, romantická zákoutí pro vaše líbánky, nebo si chcete jen prohlédnout neznámá fascinující místa na celém světě, je tato aplikace to pravé ořechové. Díky více než dvěma tisícovkám úžasných profesionálních fotografií, můžete prozkoumat svět v pohodlí vašeho domova.

Po spuštění aplikace je nabídnut krátký tutoriál pro rychlé pochopení funkcí a ovládání, ale samotné prostředí je dobře navržené a nepřináší žádné neobvyklosti. Pro vyhledávání zajímavých míst lze použít náhodnou nabídku nebo cílené určení podle kontinentu a země. V pravé části se u každé země ihned zobrazuje nabídka zajímavých míst, kterou lze dále rozkliknout. Tažením dolů se zobrazí další fotografie, tažením do stran se přepínají místa ve vybrané zemi. Rozsah aplikace si lze nejlépe ilustrovat na České republice, která obsahuje fotografie a informace o devíti místech a zajímavostech – jde o areál Lednice, město Praha a Kutná hora, Pražský hrad, Moravský kras, zámek v Litomyšli, Kroměříž, České národní parky a české pivo.

Pokud v aplikaci označíte místa, která jste již navštívili nebo to plánujete, vytvoříte mapu míst, se kterou můžete podělit se svými přáteli na Facebooku. Aplikace vyžaduje internetové připojení, protože obsah je průběžně načítán ze serverů výrobce, ovšem umožňuje i stažení navštívených míst do iPadu pro prohlížení off-line.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Velmi dobrý

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání