Menu
CHIP Speedtest

iPad: iDocs HD Pro for Google Docs™ and Google Drive™; Dragon Dictation

14.07.2012 22:00 | Redakce Chip
iPad: iDocs HD Pro for Google Docs™ and Google Drive™; Dragon Dictation
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

iDocs HD Pro for Google Docs™ and Google Drive™

Když se nedávno největší technologické firmy předháněly, která na svých serverech umožní využívat co nejvíce cloudového prostoru pro data zákazníků, Google měl jasnou výhodu. Přejmenoval Google Docs na Google Drive a umožnil do tohoto prostoru nahrávat i nekancelářské soubory jako je video, archivy, programy nebo cokoliv jiného. A bylo jen otázkou času, než různí vývojáři představí své aplikace pro tablety a chytré telefony navázané na tyto služby. Na první vlaštovku pro iPad jsme se podívali již tentokrát.

Internetová kancelář Google Docs a cloudový prostor Google Drive je dostupný každému, kdo si vytvoří u Googlu účet. Dokumenty lze editovat prostřednictvím internetového prohlížeče nebo pomocí různých programů a rozhraní, které jsou na tyto služby napojeny.

iDocs HD for Google Docs™ and Google Drive™ je aplikace, která v bezplatné verzi dokáže kompletně ovládat soubory ze služby Google Drive. V případě kancelářských souborů DOC, DOCx, XLS, XLSx, PPT, PPTx, PDF, JPG, GIF, RTF a dalších je to kopírování, prohlížení, sdílení, tisk a odesílání e-mailem. Placená verze PRO se navíc pyšní možností editace souborů, ovšem výsledek činnosti aplikace, bylo pro nás velkým zklamáním. Očekávali jsme přímou editaci souborů uložených v Google Drive bez jakýchkoliv komplikací a namísto toho se otevřelo vnořené okno webového prohlížeče s internetovým rozhraním Google Docs. Textové dokumenty lze tímto způsobem editovat celkem běžně, ale úprava tabulek a prezentací je na hraně použitelnosti. Žádné přidané funkce nenaleznete. Na podobný „luxus“ se můžete podívat i zdarma, pokud si Google Docs otevřete přímo v Safari.

Informace o programu

Cena: Zdarma / 3,99 Euro
Hodnocení: Dostatečný

Stahujte z Appstoru.

Dragon Dictation

Psaní na iPadu vyžaduje cvik. I ostřílený uživatel iPadu při psaní postrádá plnohodnotnou klávesnici s pohodlným rozmístěním kláves. Částečné řešení může přinést nástroj na rozpoznávání mluveného slova.

Aplikace Dragon Dictation přináší na iPad revoluční řešení pro rozpoznávání hlasu. Při běžných provozních podmínkách dokáže zaznamenávat mluvené slovo, analyzovat a převést jej na psaný text. Výsledky rozpoznávání češtiny byly při testech překvapující. Pokud si řečník dal záležet na výslovnosti, tak tichém prostředí, byl převod bez chyb. Pokud se mluvčí navíc naučí ovládací příkazy typu „tečka“, „otazník“, „nový odstavec“ nebo „euro“, může dosáhnout dokonale převedeného textu bez nutnosti korektur. Analýza slova probíhá na serverech výrobce, a proto Dragon vyžaduje internetové připojení přes 3G nebo Wi-Fi. Podporováno je velké množství jazyků včetně více či méně exotických, mezi které patří například i čínština, vietnamština, švédština, arabština a samozřejmě i čeština.

Výsledný text je zobrazen v textovém editoru, kde lze obsah dále upravovat, kopírovat nebo exportovat do jiných aplikací. Přednastaven je e-mail a sociální sítě Twitter a Facebook, do kterých stačí zadat přístupové údaje a pomocí dvou tapnutí exportovat text přímo do stránky. Dá se očekávat, že tato aplikace najde brzo své komfortnější uplatnění v podobě zásuvných nebo integrovaných modulů přímo v různých textových editorech, komunikačních programech nebo klientech sociálních sítí.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání