Menu
CHIP Speedtest

iPad: iKatastr2; Srdcaři 2

23.10.2012 09:15 | Redakce Chip
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

 

iKatastr2

Jak rychle zjistit, kdo je majitelem parcely, na které stojí vyhlídnutý dům ke koupi? Pomocí aplikace pro tablety a smartphony, kterých existuje hned několik. Vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Aplikace iKatastr2 je jednoduchá aplikace, která pracuje s mapovými podklady Českého úřadu katastrálního a zeměměřičského. K dispozici je vždy základní mapa, nad kterou se v další vrstvě zobrazuje rozmístění parcel. Hledat parcely lze pouze na základě poštovní adresy.  Při tapnutí na vybranou parcelu se zobrazí základní informace, jako například vlastník, číslo popisné, obec, typ apod. Tyto informace jsou stahovány ze serveru www.nahhlizenidokatastrunemovitosti.cuzk.cz, kam se dá také snadno přepnout a zjistit další detailnější informace.

Aplikace neumožňuje žádné vyspělejší filtrování ani usnadnění vyhledávání. Kladně lze hodnotit rychlost aplikace a přístupu k hledaným informacím. Novinkou této verze jsou zanesené záplavové zóny a kontaminované oblasti.  Pro OS Android podobné funkce nabízí například aplikace AKatastr.
Informace o programu

Cena: Zdarma

Hodnocení: Dobrý

Stahujte z appstoru.

 

Srdcaři 2

 

Před čtvrtrokem vyšlo první číslo bohatě ilustrovaného multimediálního časopisu cestovatelských dobrodruhů. Na Appstore se nyní objevilo už druhé číslo. Podívali jsme se na to, jak dopadlo.

Aplikace Srdcaři je cestovatelský časopis, který přináší reportáže českého týmu nadšenců (Srdcařů) z cest po celém světě, ale především z krajin nepříliš často navštěvovaných běžnými turisty cestovních kanceláří. Dobrodruzi si nezapomínají na cesty přibalit fotoaparáty a kamery a proto se to v jejich časopisu nádhernými snímky a filmy jen hemží.  Grafika časopisu je nápaditá a zpracování excelentní. Z obsahu vybíráme: Radek Jaroš nám něco řekne o výstupu na svou již třináctou osmitisícovku (která ho stála prsty na nohou), ohlédneme se za nejslavnějšími českými cestovali Hanzelkou a Zikmundem a nabídneme vám jejich reportáž o výstupu na vrchol afrického kontinentu a  cestovatel a fotograf Zdeněk Thoma se vyzná ze své lásky k Asii a povypráví o výpravě do Manangu. Dan Přibáň se chystá do Jižní Ameriky s Fiatem "Maluchem" 126p, dozvíme se, jak setkání s tygřími žraloky změnilo Jana Tutokyho a také je pro vás připravený další díl komiksu o českém cestovali Kryštofu Harantovi z Polžic a Bezdružic.

Po stránce ovládání aplikace zůstalo, s malými změnami, vše při starém – příliš rozmanité ovládání odvádí čtenáře od čtení a svádí k hledání obsahu jalovým tapáním na displej. Rovněž objem stahovaných dat a požadované místo na instalaci, připomínají spíše podnikovou databázi než časopis. To je jistě škoda, protože každé iOS zařízení má omezený rozsah paměti a uživatel při nedostatku úložného místa jako první smaže velké aplikace.

Informace o programu

Cena: Zdarma

Hodnocení: Výborný

Stahujte z appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání