Menu
CHIP Speedtest

iPad: iVigilo Smartcam+; WordLink Czech English Dictionary

25.04.2012 18:30 | Redakce Chip
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

iVigilo Smartcam+

null

Dalším z řady využití iPadu, je jeho nasazení v roli sledovací kamery. Nemusí to být nutně při ochraně milionových pokladů, ale třeba při hlídání domácích mazlíčků na dálku.

Není to tak šílené, jak by se mohlo zdát. iPad obsahuje kameru, výkonný počítač i možnost připojení k internetu. Jediné co zbývá, je šikovný program. Aplikace iViligio po instalaci prověří hardware a připojení sítě. Program obsahuje jen několik málo základních ovládacích prvků. Nás bude zajímat hlavně nastavení připojení do internetu. Nastavte si jméno a heslo. Pokud jste v bezpečné lokální síti a stačí použít adresování této sítě, jste hotovi. Do browseru počítače nebo smartphonu zadejte uvedenou adresu a na obrazovce vidíte obraz z kamery iPadu. Aplikace iViligio zprovozňuje vlastní webserver, který vysílá streamované video s pomocí technologie UPnP. Pokud chcete mít video dostupné odkudkoliv z internetu, musí jeho průchod ven povolit i routery v cestě. Tato verze aplikace zaznamenává pohyb před kamerou, ovšem ukládá pouze hlášení o pohybu, nikoliv samotný obrázek nebo video. V nastavení doporučujeme aktivovat automatické vypínání displeje, aby při hlídání nerušil. Přenos videa po internetu vyžaduje velké hardwarové nároky, což způsobuje rychlejší vybíjení baterií. Doporučujeme proto tuto aplikaci používat se zapojenou nabíječkou.

iVigilo Smartcam+ je základním programem z celkem širokého portfolia výrobce. Vyšší placené verze zvládnou například zaznamenávat obraz při pohybu, detekovat obličeje a odesílat hlášení na Twitter nebo e-mail. Dílčí moduly lze do programu dokupovat přímo z jeho prostředí za 0.79 Eur. 

                                                                           Informace o programu                                                                        
CENA: Zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: Výborný

WordLink Czech English Dictionary

null

Různých výukových programů a slovníků cizích jazyků se povaluje na App Storu celá hromada. Aplikace WordLink vyniká propojením se skvělou výukovou audiodatabází.

Samotný program se po instalaci tváří jako oboustranný česko-anglický překladový slovník. Obsahuje přes 60.000 hesel, což je samo o sobě úctyhodné. Po zadání vyhledávaného hesla zobrazí překlad a zároveň se připojí na internet, kde k příslušnému heslu načte a zobrazí další doplňující informace ze serveru Wordreference.com. 

Nejzajímavější však na této aplikaci je přístup ke článkům a jejich namluveným verzím z rádia Voice of America. Můžete si vybrat z kategorie, která je vám nejbližší (zemědělství, vzdělávání, věda a technologie, zdraví, umění, USA atd.) nebo každý den počkat na nový článek. Na displeji vidíte text a rodilý mluvčí jej předčítá. Další možnosti je poslechnout si denní 30minutový broadcast speciálně připravený s ohledem na výuku angličtiny. Texty nejsou náročné a jejich namluvená verze je pořízena profesionálně ve studiích redakce VOA. Samozřejmostí je fulltextové prohledávání textů. Články, doplněné fotkami, je možné i stáhnout v PDF. Jde o ideální doplněk k výuce angličtiny na úrovni A2 a vyšší.

                                                                            Informace o programu                                                                       
CENA: Zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: Výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání