Menu
CHIP Speedtest

iPad jako flash disk

31.08.2013 06:10 | Redakce Chip
iPad jako flash disk
Proč nosit v kapse USB flash disk, když je možné data nahrát do paměti telefonu? Jednoduché je to u otevřené platformy OS Android, potíž ale nastává u iPadů/iPhonů, které nemají podobně definované paměťové úložiště.

Řešení pro iOS samozřejmě existují. Pro přenos a sdílení dat je možné využít cloudové řešení typu Dropbox nebo lze použít aplikace, které vyčlení část vnitřní paměti zařízení pro přenos dat. Na App Storu lze najít velké množství takových aplikací s názvem „USB disk“ apod., které umožní počítačům přistupovat po USB kabelu nebo lokální Wi-Fi do paměti. Málokteré řešení je však dokonalé bez různých omezení.

Za vyzkoušení proto stojí dvojice programů FileApp a DiskAid. První aplikace je pro iOS a jde o souborový manažer, který pracuje se soubory podobně jako Windows Explorer – vidíte adresářovou strukturu a jednotlivé typy dat. Do aplikace můžete soubory z počítače nahrát pomocí interního FTP serveru na lokální Wi-Fi. Integrované čtečky dokumentů a přehrávače multimediálních dat přímo ve FileApp zvládnou data zobrazit, odesílat e-mailem nebo sdílet do dalších aplikací. Placená verze FileApp Pro navíc dokáže soubory i vytvářet nebo je převádět do PDF. Kouzlo okamžiku však nastává až nainstalováním programu DiskAid do Windows nebo OS X. Jeho pomocí lze totiž pohodlně přistupovat k souborům aplikace FileApp jako na flash disk. Program DiskAid existuje i v placené verzi, která dále rozšiřuje jeho možnosti o práci s hudebními knihovnami a videi a lze ji používat jako náhradu za iTunes pro plnou správu iOS zařízení včetně kontaktů, zpráv, poznámek a historie.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání