Menu
CHIP Speedtest

iPad: Katalog IKEA 2013; Publero

17.10.2012 15:40 | Redakce Chip
iPad: Katalog IKEA 2013; Publero
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

 

Katalog IKEA 2013

Webové prezentace obchodního nábytkářského řetězce IKEA byly vždy prošpikované chytrými funkcemi a nakupování jejich prostřednictvím bylo vždy na pomezí nákupu a zábavy. Nyní IKEA přináší svůj plnohodnotný katalog i na tablety. A přidává nové funkce navíc.

Aplikace IKEA Catalog je multimediální prodejní katalog, který má za úkol co nejpoutavěji nabídnout nábytkářské výrobky a bytové doplňky, být inspirací pro chytrá designovaná řešení bydlení za dostupné ceny. Katalog obsahuje přes 350 fotografií zobrazujících více než 1000 výrobků z celkového sortimentu 10 000 výrobků IKEA. Nová verze katalogu není prvním počinem tohoto výrobce pro smartphony a tablety, je ale zcela jistě zásadním krokem k uživateli a k využití všech možností tabletů a internetu k prodeji výrobků. Na rozdíl od tištěného katalogu můžete s elektronickou verzí pracovat jako s multimediální hrou nebo interaktivní stavebnicí. Nabídka je podle zvyklostí členěna podle místností neboli projektů, které je potřeba vyřešit. Elektronická verze katalogu, vychází uživateli vstříc v jeho kreativitě. Pokud se nelíbí odstín borovice, snadno lze překliknout na dub nebo mahagon. Měnit lze v podstatě cokoliv a v okamžiku, kdy jste s výsledkem spokojeni, máte k dispozici soupisku zboží v nákupním košíku e-shopu. Katalog je propojen online s dalšími doplňkovými materiály, variantami řešení prostoru, fotografiemi , videi a 3D modely.

Aplikace také přináší novou vychytávku – stačí pomocí fotoaparátu vyfotit stránku tištěného katalogu IKEA 2013 a zmíněné doplňkové materiály máte ihned k dispozici ve svém smartphonu nebo tabletu. V tištěné verzi katalogu jsou strany s touto funkcí označeny v pravém horním rohu symbolem telefonu. Aby aplikace stranu rozeznala a dokázala zobrazit další obsah, je třeba fotoaparátem smartphonu naskenovat celou stranu, nejen samotný symbol telefonu.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: výborný

Stahujte z appstoru.

Publero

Pokud si chcete na iPadu přečíst časopis nebo noviny, pravděpodobně zabrousíte do základní aplikace iKiosek, která je speciálně upraveným Appstorem pro prodej elektronických tiskovin. Odlišnou cestou se vydala společnost Publero, která prostřednictvím své aplikace umožňuje různým vydavatelstvím publikovat vlastní tiskoviny v digitální podobě.

Aplikace Publero je digitální kiosek, ve kterém si můžete objednávat, stahovat a číst různé noviny a magazíny. Z pohledu čtenářů je aplikace Publero místem pro správu a čtení tiskovin. Z pohledu vydavatelů novin a časopisů je Publero rozsáhlá služba, která jim umožňuje snadno publikovat jejich magazíny na tabletech. Publikování tiskovin na iPadech není totiž pro vydavatele žádným medem. Jde o výrobně a administrativně komplikovaný proces a proto mnoho vydavatelů dává přednost distribuci svých magazínů prostřednictvím služeb třetích stran – v tomto případě českého Publera, kde jsou startovací náklady nulové a platby probíhají pouze z provizí prodaných titulů. Digitální distribuce je vhodná i pro různé občasníky, obecní zpravodaje nebo různé prodejní katalogy. Po stažení obsahu je možné prohlížení i v off-line režimu, což ocení zejména majitelé iPadů s Wi-Fi připojením.

Po založení elektronického účtu a přihlášení může každý čtenář okamžitě stahovat bezplatné a ukázkové tituly. V případě, že se jedná o placený obsah, probíhá nákup jako jakýkoliv jiný nákup na iPadu prostřednictvím Appstoru. Zakoupené časopisy je možné prohlížet i v desktopové aplikaci na notebooku nebo stolním počítači.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání