Menu
CHIP Speedtest

iPad: London 2012; Chrome

26.07.2012 22:00 | Redakce Chip
iPad: London 2012; Chrome
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

London 2012

Na Appstore a Google play se konečně objevila oficiální aplikace Olympijských her 2012.

Překvapením je, že k dispozici jsou hned dvě aplikace. První, London 2012: Join in, je opravdu komplexní informační průvodce olympijskými hrami. Na prvním místě obsahuje kalendář událostí nejen na sportovištích, ale i doprovodných akcí v ulicích Londýna, na koncertních podiích, v muzeích, galeriích apod. Samozřejmostí jsou možnosti hledání a rozsáhlého filtrování. Je připravena záložka se sportovními disciplínami, kde si můžete bleskem najít požadované informace o závodech nebo sportovištích. Doplněny jsou podrobnosti o hromadné dopravě, ceně taxíků, možnosti nákupu upomínkových předmětů a samozřejmostí je i propojení na Google Maps, které mají speciální vrstvy s olympijskými informacemi. Z dalších služeb stojí za zmínku hledání míst, kde jsou kromě sportovišť přednastaveny i nejbližších bankomaty, prodejny vstupenek, stanice první pomoci, informační kiosky apod. Aplikace London 2012: Join in je také napojena na informační služby, které přidávají další podrobnosti o událostech a zpříjemňují orientaci ve městě a dopravě.

Druhá aplikace London 2012: Results je určena pro účastníky a diváky her, kteří aktivně sledují výsledky.  Kromě samotných údajů je k dispozici plánovací kalendář, kde si každý může přehledně dohledat a naplánovat jednotlivé závody. Díky tomu například víme, že naše Barbora Špotáková bude házet 7. srpna v 10.00 hod. a můžeme doufat, že i ve finále 9. srpna ve 21.00 hod.

Aktualizace a veškerá data se stahují po internetu, v samotných aplikacích nejsou téměř žádné údaje.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Chrome

 

Je zajímavé, jak se malé neznámé firmy dokáží hbitě a úspěšně prosazovat na poli tabletových aplikací a renomovaným firmám ujíždí vlak. Vezměme například browsery Dolphin nebo Mercury, které nechaly Safari a Chrome daleko za sebou.

Chrome pro iPad (a Android Ice Cream) je nový mobilní browser od Googlu, který má funkčně doplnit svého desktopového bratrance na Windows a dalších operačních systémech. Záměrem výrobce je dovést Chrome do podoby funkčního operačního systému Chromium, kde se prostřednictvím browseru spouští internetové služby i aplikace napsané právě pro tento prohlížeč.

Verze pro iPady dospěla do rané fáze, která umožňuje běžné prohlížení na kartách a použití dvou jednoduchých gest pro jejich přepínání. Výbušným střelivem je však zejména synchronizace browseru s ostatními prohlížeči Chrome, které má uživatel zaregistrovány pod jedním účtem. V praxi to znamená, že v okamžiku, kdy používáte  Chrome ve Windows, se vám na tabletu synchronizují záložky, přístupová hesla, formuláře, historie apod. Funguje to samozřejmě i naopak, takže po příchodu do kanceláře můžete začít prohlížet internetové stránky přesně v místě, kde jste je cestou do zaměstnání na tabletu opustili.

Praktickou věcí je anonymní prohlížení, kdy po činnosti browseru nezůstávají žádné stopy, jako jsou cookies a historie. Nebo ukládání stránek pro jejich off-line prohlížení. Browser neobsahuje žádné další vychytávky typu komprese obrázků na serverech výrobce jak je to obvyklé u mobilní verze Opery. Prostředí prohlížeče je lokalizováno i do češtiny.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Velmi dobrý

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání