Menu
CHIP Speedtest

iPad: Mercury Web Browser; 2012 Summer Games London

01.06.2012 19:53 | Redakce Chip
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Mercury Web Browser

null

Internetový prohlížeč Safari je po nejrůznějších updatech dobře použitelný browser pro běžné prohlížení internetu. Pokud však intenzivním surfováním strávíte většinu dne, měli byste dát přednost prohlížeči s přidanými funkcemi, které práci zefektivní. 

Při hledání vyspělého browseru jsme dali na recenze a po vyzkoušení pěti kandidátů jsme se rozhodli pro Mercury Web Browser. Obsahuje totiž obrovské množství chytrých funkcí, které svědčí o tvůrčím potenciálu vývojového týmu. Mercury je vybaven multidotykovými ovládacími gesty, které brouzdání zásadně usnadňují třeba i v autobuse na českých silnicích. Pohyb dvou prstů do stran je přepínání mezi kartami, pohyb svisle přechod o stránku vpřed nebo vzad, poklepaní dole/nahoře přechod na spodní/horní okraj stránky, poklepání uprostřed otevření speciálního ovládacího panelu apod. Běžný režim prohlížení lze přepnout do celoobrazovkového režimu a zvětšit si plochu browseru bez okolních lišt. O ovládání se pak starají gesta nebo pětice miniaturních tlačítek na spodním okraji. Nejzajímavější je tlačítko zcela vpravo, které zobrazí ovládací panel (kolečko) uprostřed displeje. Jeho prostřednictvím jsou dostupné další rozšiřující funkce, ovládání a nastavení. Mercury umí importovat záložky z prohlížeče Firefox pomocí služby Sync, dokáže se identifikovat jako Firefox, Safari nebo Internet Explorer v desktopovém provedení, umožňuje ukládání a off-line prohlížení stránek, umožňuje privátní surfování, lze jej používat pro stahování souborů, obsahuje integraci s DropBoxem a možnost sdílení odkazů na Facebooku a Twitteru a mnoho dalšího. Asi nejviditelnější je možnost výběru předpřipravených skinů (ovšem ty hezčí jsou za poplatek).

Mercury Web Browser existuje ve dvou variantách. Placená verze odstraňuje bannerovou reklamu ve spodní části prohlížeče.

                                                                           Informace o programu                                                                        
Cena: Zdarma / 0,79 Euro
Celkové hodnocení: Výborný

2012 Summer Games London

 
null
Letní Olympijské hry 2012 v Londýně se nezadržitelně blíží. Pokud na olympiádu vyrazíte, nezapomeňte si přibalit iPad s informační aplikací, abyste se v Londýně neztratili a včas se dopravili na správné místo závodů. Z několika desítek průvodců jsme nakonec sáhli po programu, který po instalaci obsahuje všechna potřebná data a nevyžaduje datové připojení.
2012 Summer Games London Offline je neoficiální průvodce a databáze Olympijských a Paraolympijských her 2012. Přehledně nabízí informace o jednotlivých závodech. Třídění je možné podle sportovního odvětví, data konání nebo umístění sportoviště. Ke každému sportu jsou navíc dostupné základní informace včetně krátké historie a začlenění mezi olympijské sporty. Jednotlivé závody a sportovní klání budou probíhat na třech desítkách míst v Londýně, a proto aplikace obsahuje mapy a informace, jak se na určená místa dostat pomocí metra. Aplikace obsahuje i další praktické informace o místě závodů, jako je například i umístění nejbližších toalet. S blížícím se termínem her lze očekávat aktualizace, které budou reagovat na aktuální změny na sportovištích.
                                                         Informace o programu                                                                       
Cena: 0,79 Euro
Celkové hodnocení: Velmi dobrý

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání