Menu
CHIP Speedtest

iPad: PDF Expert, Top Gear: Stunt School Revolution

05.02.2013 23:00 | Redakce Chip
iPad: PDF Expert, Top Gear: Stunt School Revolution
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

PDF Expert

Adobe se splnil dávný obchodní sen – PDF formát se stal standardem pro přenos dokumentů. Výhody jsou nesporné pro jeho multiplatformní univerzálnost. PDF ale obsahuje i další vlastnosti, jako je například možnost zamykání obsahu nebo vyplňování interaktivních formulářů. Kromě samotného dokumentu musí tyto vlastnosti podporovat i PDF prohlížeč.

Aplikace PDF Expert umožňuje na iPadech číst a komentovat PDF dokumenty. Vedle typického vytváření poznámek, jde samozřejmě o práci s textem – zvýrazňování a podtrhávání slov, přidávání jednoduchých objektů a šipek nebo kreslení. Aplikace otevírá všechny běžné kancelářské dokumenty a obrázky, ze kterých dokáže vytvořit PDF soubory. Dokumenty je možné do aplikace dostat prostřednictvím synchronizace s cloudovými službami typu Dropbox nebo SkyDrive, sdílením z jiných kancelářských aplikací na tabletu nebo z příloh e-mailů. Dokumenty je možné do aplikace zaslat i prostřednictvím FTP serveru, který aplikace zřídí v rámci lokální Wi-Fi sítě. Do paměti tabletu lze odeslat libovolný soubor podobně jako na flashdisk. Přístup na tento Wi-Fi disk lze ochránit heslem.

 

Jednou z nejzajímavějších vlastností aplikace je možnost vyplňování interaktivních PDF formulářů. Kromě textových polí lze pracovat se zaškrtávacími políčky a přepínacími tlačítky, což u naprosté většiny statických PDF formulářů dostačuje. Výsledné dokumenty lze šifrovat pomocí hesel. Velmi neobvyklý je způsob indexování. Aplikace zaindexuje všechny texty v PDF dokumentech, což umožňuje bleskové fulltextové prohledávání.  Díky plné podpoře PDF standardu je hotové dokumenty možné bez potíží otevírat v dalších aplikacích.

Informace o programu

Cena: 8.99 Eur
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Top Gear: Stunt School Revolution

BBC neznamená jen strohé zpravodajství. Je to také světoznámý televizní automobilový pořad Top Gear. Tuto značku používá i následující hra, která na tablety a smartphony přináší pořádný kus zábavy. A že aplikace obsahuje všemožné skryté vtipy a odkazy na seriál Top Gear, není snad ani třeba zdůrazňovat.

Aplikace Top Gear SSR je čistokrevnou zábavou pro motoristicky laděné majitele tabletů a smartphonů. Po instalaci dostanete průměrné auto, se kterým plníte šílené akrobatické úkoly typu skok přes propast, jízda po úzké silnici nad kaňonem, jízda po horské dráze na mrakodrapu v New Yorku nebo skoky na Velké čínské zdi. Další úkoly se podle vaší šikovnosti postupně zpřístupňují, což lze samozřejmě uspíšit nákupem různých vylepšení, dovedností a přístupů za vysoutěžené  zlaté matice, povolenky a Stigovy dolary. Nejlépe se zlaté matice získávají v závodech, které jsou opět šílené. Může jít například o skok z pevnosti Acatraz s přivázanou krávou na střeše auta nebo skoky s karavanem dovybaveným tryskovým pohonem. Když uvíznete v nějaké úrovni nebo závodě, můžete si na tento úkol najmout opravdového Stiga. Ten si samozřejmě poradí s jakoukoliv situací. Budete ovšem potřebovat 1000 zlatých matic na jeho honorář. Jak už to u podobných her bývá, potřebné povolenky a matice lze vysoutěžit nebo si je zakoupit za reálné peníze přímo z prostředí aplikace.

 

Zpracování hry, grafika i hratelnost si zaslouží jednoznačnou pochvalu. I díky českému prostředí je hraní opravdovou zábavou. Pomocí přímého odkazu na Facebooku a Twitteru se s kamarády můžete podělit o své výsledky a vyzvat je k soupeření.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání