Menu
CHIP Speedtest

iPad: Private photo valut; DocScanner

20.10.2012 15:55 | Redakce Chip
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Private photo valut

I když je použití iPadu koncipováno pro osobní použití, tak zejména v rodinách s více členy používá stejný tablet každý, kdo se rychle potřebuje dostat na internet, ke hrám nebo k oblíbeným aplikacím. Jak zabezpečit soukromý obsah nežádoucímu prohlížením? Lze to udělat překvapivě snadno pomocí privátní databáze.

Aplikace Private Photo Vault nabízí ochranu fotografií a videosouborů prostřednictvím zaheslované galerie. Při prvním startu zadáte čtyřčíselné heslo. Hned je vám nabídnuto ověření správnosti hesla a možnost jeho zaslání na váš e-mail pro případ zapomenutí.  Fotografie lze do chráněné fotogalerie přidat importem z galerie obrázků v iPadu, pořízením fotoaparátem nebo importem obrázků z vašeho počítače prostřednictvím iTunes. V tomto případě je nutné kabelem připojit iPad k počítači, spustit iTunes a prostřednictvím sdílení v této aplikaci obrázky načíst. Obrázky lze třídit do alb a lze je prohlížet integrovaným prohlížečem nebo automaticky prostřednictvím slideshow. Snímky lze snadno exportovat nebo odesílat e-mailem.

Bezplatná verze aplikace s bannerovou reklamou umožňuje vytvoření dvou fotoalb. Placená verze toto omezení odstraňuje a přidává možnost textových popisků, plné podpory videosouborů, uzamykání adresářů a možnost práce s GPS souřadnicemi v doprovodných informacích fotografií. Pro zařízení s Androidem existuje aplikace se stejným jménem a s podobnými funkcemi, ale od jiného výrobce.

Informace o programu

cena: Zdarma

Hodnocení: Velmi dobrý

Stahujte z appstoru.

DocScanner

 

Nafocené dokumenty smartphonem nebo tabletem nejsou bez dalších úprav to pravé ořechové. Může se skenováním napomoct nějaká šikovná aplikace? Vyzkoušeli jsme jich několik, ale protože DocScanner byl uvolněn zdarma, rozhodli jsme jej podrobit detailnějšímu zkoumání.

Aplikace DocScanner je jednoduchou pomůckou mezi fotoaparátem a správou dokumentů. Jejím hlavním úkolem je nafotit dokumenty, přijatelně je upravit a prostřednictvím dalších aplikací je dál zpracovat. Po spuštění aplikace se rovnou otevře fotoaparát. Zobrazí se okno, které automaticky detekuje dokument před objektivem a snaží se přizpůsobit jeho formátu a perspektivě. Hotový snímek se ukládá do jednoho z přednastavených profilů dokumentů – kancelářských dokumentů, vizitek, účtenek a dalších. Určitě doporučujeme požadovaný profil před focením profil vybrat, protože to usnadní programu práci. Na naskenovaný text lze následně použít rozpoznávání písma. Při zobrazení dokumentu tapněte na »Detaily« a »OCR«. Při prvním použití budete muset vybrat, stáhnout a nainstalovat český jazyk. Při dalším použití už program bude nainstalovaný jazyk detekovat. Samotné rozpoznávání je přímo závislé na kvalitě předlohy a zejména kvalitě fotoaparátu. To ale tedy znamená, že majitelé iPad 2 budou hendikepovaní nekvalitními snímky. Aplikace přináší i další chytrá řešení v podobě přímého propojení na iCloud, Evernote, Dropbox a Google Drive. Práce pak může vypadat třeba tak, že DocScanner je pomocnou aplikací pro naskenování dokumentů a rozpoznání textu a jejich okamžité předání do Dropboxu, kde s nimi uživatel může dále pracovat na iPadu nebo třeba na stolním počítači. Naskenované dokumenty lze exportovat jako dokumenty nebo přílohy e-mailů ve formátu JPG a PDF. Specialitou je chráněné PDF heslem.

Pro zařízení s OS Android výrobce testuje speciální verzi aplikace určenou zatím pouze pro telefon Samsung Galaxy S. Obchod Google play nabízí podobné funkce prostřednictvím aplikací Handy Scanner nebo CamScanner.

Informace o programu

Cena: Zdarma

Hodnocení: Velmi dobrý

Stahujte z appstoru

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání