Menu
CHIP Speedtest

iPad: QuickVoice2Text Email; Building Titanic

04.05.2012 18:13 | Redakce Chip
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

QuickVoice2Text Email

null

Konečně někoho napadlo využít naplno možností iPadu a při psaní e-mailu nahradit klávesnici nahráváním textu pomocí hlasu.

QuickVoice2Text Email umožňuje zaznamenat vaše zprávy pomocí mikrofonu iPadu a následně je odeslat e-mailem buď jako prostou nahrávku nebo jako převedený text. Funguje to tak, že aplikace nejprve přeposílá nahrávky na servery výrobce, kde dochází k analýze a převodům mluveného slova na text pomocí unikátní technologie SpinVox a následně je převedené přepošle na adresáta. Ten obdrží jak převedený text, tak i upravenou nahrávku pro možnost poslechu.

Jednotlivé zprávy se na displeji řadí podle času a obsluha pomocí tří tlačítek snad nemůže být jednodušší. Nahrávání lze kdykoliv pozastavit. Funkce aplikace lze také využít pro vytváření vyzvánění pro iPhone. Nově program funguje i na pozadí při práci s jinými aplikacemi. Jako bonus si můžete do svého počítače (Win/Mac) stáhnout desktopovou aplikaci s podobnými funkcemi rozpoznávání hlasu. Bezplatná verze aplikace QuickVoice2Email nepodporuje převody do textu, ale ostatní funkce jsou shodné a může tedy dobře posloužit jako demoverze.

Aplikace si zatím poradí pouze s angličtinou. Čeština je pro ni španělská vesnice.

                                                            Informace  o programu                                                                       
Cena: Zdarma
Celkové hodnocení: Vynikající

Building Titanic

 
null
Na vlně stoletého výročí potopení Titanicu a uvedení 3D zremasterovaného stejnojmenného velkofilmu se svezla i aplikace od vydavatelství National Geographic Society, která přibližuje stavbu tohoto neuvěřitelného ocelového kolosu. 
Building Titanic je zajímavě zpracovaná kronika stavby Titanicu. Ve spodní části je časová osa, která populární zjednodušenou formou zobrazuje největší milníky stavby – od plánování a příprav, přes různé fáze stavby, až do testování a spuštění na vodu. Je neuvěřitelné, čeho bylo lidstvo schopno dosáhnout na konci průmyslové revoluce. Jednotlivé fáze stavby jsou doplněny plány, nákresy, animacemi, původními fotografiemi, filmy (jsme v roce 1910!) a krátkými texty se zajímavostmi.
 
Building Titanic technicky založeného čtenáře určitě nadchne a ostatní určitě neunudí. Rozsah aplikace je přesně vymezen dnešnímu čtenáři, který si chce udělat představu o stavbě lodi a pochytat pár technických informací a jít pryč. Building Titanic je rovněž šikovným prodejním kanálem pro nákup populárních dokumentárních filmů o nejslavnější lodi od National Geographic Society.
                                                                                Informace o programu                                                                   
Cena: Zdarma
Celkové hodnocení: Vynikající

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání