Menu
CHIP Speedtest

iPad: Skitch; Skyscanner All flights

05.03.2012 23:00 | Redakce Chip
iPad: Skitch; Skyscanner All flights
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Skitch

null

Pokud v průběhu dne trpíte pocitem, že si večer už nevzpomenete na zajímavou internetovou stránku nebo třeba chcete poslat přátelům upravený obrázek či screenshot, můžete použít Skitch. Je připravený přesně pro vás.

Aplikace Skitch slouží pro vytvoření, označení, úpravu, malování a popisování obrázků, screenshotů, map a webových stránek. Program pracuje s jakýmkoliv obrázkem z galerie nebo vytvořeným v této aplikaci. Pro tyto účely obsahuje jednoduchý browser, ve kterém lze jedním dotykem udělat libovolný screenshot internetové stránky. Ihned poté se objeví hotový obrázek s panelem nástrojů. Obsahuje jednoduché nástroje na malování, kreslení různých obrazců, rámů a symbolů a možnost vkládání textu. Velmi šikovná je možnost oříznutí na požadovaný rozměr, možnost kroku nazpět a funkce přesouvání nakreslených objektů po celé ploše obrázku. Tyto úpravy lze provádět s libovolným obrázkem z galerie nebo pořízeným prostřednictvím fotoaparátu. Upozorňujeme na možnost pořízení screenshotů z libovolné aplikace současným stisknutím tlačítek Power a Home (Zapínání a Domů). Samozřejmě lze také Skitch použít pro jednoduché malování. Kdykoliv můžete obrázek uložit, sdílet na Twitteru, poslat e-mailem nebo vložit do aplikace Evernote, která jej bude podle nastavených pravidel zařazovat do své kolekce poznámek.

null                                                                       Informace o programu                                                                    
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

Skyscanner All flights

null

Nemusíte zrovna plánovat cestu kolem celé zeměkoule, abyste nevyužili aplikaci pro bleskové vyhledávání nejlevnějších letenek.

Cestování letadlem přináší úsporu času, ovšem peněžence příliš nesvědčí. Pokud jste zvyklí na nízkonákladové aerolinky, asi vás nepřekvapí, že náklady na cestování letadlem mohou být i několikanásobně levnější než při využití služeb renomovaných leteckých společností.  Vyhledání nejlepší ceny letenek však stojí mnoho času. Aplikace Skyscanner bude pracovat za vás. Přesně podle zadaných parametrů vyhledá nejlevnější letenky a dopočítá i nabídky ostatních dopravců. Po dalším potvrzení budete přesměrováni na konkrétní internetové stránky jednotlivých leteckých společností, kde provedete finální rezervaci. Výsledky hledání lze samozřejmě sdílet na Facebooku a Twitteru nebo přeposílat e-mailem.

Pokud zadáte při vyhledávání jen počáteční a konečné letiště bez udání data, zobrazí aplikace mapu cílové destinace s okolními letišti, kde vidíte praporky s nejlevnějšími cenami letenek. Pokud praporek vybere, máte možnost podle data na dvojici časových os vybírat nejvýhodnější letenky cest tam a zpět. Výsledky hledání lze dále upravovat použitím filtrů, jako je trvání doby, počet přestupů, výběr dopravce nebo denní doba letu. A perlička na konec – v nastavení aplikace najdete i kompletní českou lokalizaci.

                                                                       Informace o programu                                                                    
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání