Menu
CHIP Speedtest

iPad: Smart-Office; Prague 2Go

25.06.2012 16:55 | Redakce Chip
iPad: Smart-Office; Prague 2Go
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Smart-Office

Bez textového editoru v iPadu dlouho nevydržíte. Pokud chcete tablet používat v produkčním prostředí, musíte se přizpůsobit okolí. V českých poměrech to znamená používat dokumenty MS Office.

Aplikace Smart-Office je

textový, prezentační a tabulkový editor, který pracuje s dokumenty Word, PowerPoint a Excel 97, 2000, XP, 2003, 2007 a 2010. Navíc dokáže prohlížet i dokumenty PDF a obrázky. Kromě samotné editace dokumentů uložených v iPadu zvládne aplikace i spolupráci s internetovými uložišti DropBox a Google Drive (Google Docs). Například po připojení do DropBoxu dokáže Smart-Office přímo otevírat dokumenty z internetu a zase je tam ukládat. Samozřejmostí je načítání příloh e-mailů s podporovanými formáty dokumentů a jejich opětovné odesílání. Velmi pěkně je vyřešené zoomování dokumentů a tzv. prohlížecí režim, který přeformátuje text na stránce podle velikosti displeje za použití zvětšeného písma a umožňuje jeho editaci. Po ukončení tohoto režimu se text přelije zpět do správného rozložení v dokumentu. Styl a zarovnání textu lze upravovat v obvyklém rozsahu MS Office. Do textů lze vkládat obrázky z galerie nebo fotoaparátu. Vícestránkové dokumenty lze při listování zobrazit v prostorovém náhledu. Práce s tabulkami je na iPadu komplikovanější a vyžaduje trochu cviku. Chybí klávesnice a zejména myš. Ale naučit se to lze. Při tvorbě zcela nového dokumentu můžete vycházet z několika předpřipravených šablon.

Výrobce prodává i novou verzi programu s možností editace PDF dokumentů a možnosti tisku bez technologie AirPrint.

Informace o programu

Cena: 0,79 Euro
Hodnocení: Velmi dobrý

Stahujte z Appstoru.

Prague 2Go

Mít po ruce průvodce Prahou nebo jiné metropoli není od věci, zvláště když nemáte zaplacen datový tarif pro připojení k internetu. Prague 2Go po instalaci obsahuje kompletní mapy a informace a nic více už nestahuje on-line.

 

Aplikace Prague 2Go vás požádá o použití vaší polohy. Pokud vlastníte 3G iPad 2 a novější, zobrazí se ihned vaše poloha v mapě, ostatním iPadům může pomoct připojení do lokální Wi-Fi sítě nebo třeba připojení přes Wi-Fi vašeho mobilního telefonu s datovým tarifem. Aplikace po startu nabídne rozsáhle info o městě, které je převzaté z Wikipedie. V hlavní nabídce najdete předpřipravené kategorie možných bodů zájmu – vytipovaná zajímavá místa, historické památky, dopravu, zábavu a restaurace. Podle vaší polohy dokáže aplikace vyfiltrovat zajímavosti ve vaší blízkosti. Upřesnit můžete i vzdálenost prohledávání od vás. Zajímavá je kategorie „Historie a lidé“, kde najdete nejvýznamnější milníky historie města. Průvodce a významné body jsou propojeny s mapou, ovšem vyhledávání a zobrazování je nejednoznačné, což může uživateli způsobovat potíže s orientací.

Podobní průvodci od stejné firmy existují i pro další evropská a světová města. Nejzajímavější Paříž, Řím a Londýn jsou ale zpoplatněny 0,79 Eury. Zejména Londýn by ovšem mohl být pro mnoho majitelů iPadů atraktivní ve spojení s návštěvou Olympijských her 2012. Zpoplatnění průvodce Prahy je plánováno na červen 2012.

Informace o programu

Cena: Zdarma / 0,79 Euro
Hodnocení: Dobrý

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání