Menu
CHIP Speedtest

iPad: Snapseed; Handwrite

09.02.2013 23:00 | Redakce Chip
iPad: Snapseed; Handwrite
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Snapseed

Věrně realistické fotografie nikoho nezajímají. V kurzu jsou různé nástroje typu Instagram nebo Pixlr-O-Matic, které snímkům dodají správnou barevnou náladu a rámečky, nebo například škrábance a atmosféru starých fotografií. Při nedávných nákupech Googlu se do jeho portfolia dostala i firma Nik Software, která mimo jiné produkuje i kvalitní aplikace na zpracování obrázků. Pokud placený Snapseed doposud unikal vaší pozornosti, pak pro vás máme dobrou zprávu, protože díky Googlu je nyní aplikace zcela zdarma. A věřte, že se jedná o povedený kus softwaru.

Aplikace SnapSeed je přehledný bitmapový editor, který kromě základní správy fotografií nabízí zejména znamenité úpravy fotografií. Hned po instalaci se na displeji zobrazí přehledný obrázkový průvodce, který vás seznámí s hlavními částmi a funkcemi aplikace. Totéž se děje i při použití jednotlivých funkcí úprav – zobrazí se poloprůhledná vrstva s názornými vysvětlivkami a mininávody. Ovládání aplikace je dovedeno k absolutní dokonalosti a obsahuje množství chytrých dotykových funkcí, které použití programu maximálně usnadňuje i bez myši a klávesnice. Pořadí funkcí je voleno s ohledem ne jejich předpokládané použití. Kromě dílčího manuálního nastavení parametrů funkcí, je vždy k dispozici i galerie přednastavených vzorových úprav. Hotové obrázky je možné ukládat do paměti tabletu nebo je odesílat na sociální sítě a Dropbox nebo je dále sdílet v nainstalovaných aplikacích.

Uživatelé si kromě geniálního ovládání pochvalují zejména zachování původní velikosti obrázků, což nebývá u podobných aplikací zvykem. Díky tomu je aplikace vhodná i pro profesionály na cestách, kteří potřebují doladit parametry svých snímků ještě před jejich odesláním pro publikování na internetu nebo před vytištěním.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Handwrite

Při psaní delšího textu na iPadu je největším nepřítelem chybějící klávesnice. Kromě různých diktovacích programů, které pro pořizování textu využívají hlasový vstup a analýzu mluveného slova, existuje kategorie aplikací pro přímé psaní textu rukou na displeji a rozpoznávání znaků a gest.

Aplikace Handwrite je jednoduchý převodník rukou psaného písma na běžný editovatelný text. Prstem píšete na zelené školní tabuli a při jeho nadzvednutí se vaše gesto okamžitě přenáší na server výrobce, kde dochází k jeho analýze. Pokud aplikace nemá pochybnosti napsaného znaku, ihned jej přidá do textu, v opačném případě nabídne pod tabulí možné varianty a je na vás, kterou z nich si vyberete.  Aplikace zvládne rozpoznat i více znaků psacího písma. Napsaný text je možné zkopírovat do schránky, poslat e-mailem nebo exportovat na sociální sítě.

I když je aplikace optimalizovaná pro češtinu, docházelo při testování k velké chybovosti, která hraničila se samotnou  použitelností. K tomu je nutné připočítat ještě komplikace s nutností naučit se písmena psát tak, jak to vyžaduje aplikace. To mnohdy není jednoduché a zvláště pro leváky prakticky nepoužitelné.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Dobrý

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání