Menu
CHIP Speedtest

iPad: SoundNote; YouRadio

19.02.2012 23:00 | Redakce Chip
iPad: SoundNote; YouRadio
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

SoundNote

null

Usínáte na poradě nebo ve škole znaveni víkendem nebo nestíháte zapisovat v rozhovoru vše důležité? Jistě uvítáte tip na zajímavou aplikaci, díky které nepřijdete o nic důležitého.

SoundNote je geniální nástroj, který spojuje nahrávání zvuku s pořizováním poznámek. Stačí aplikaci spustit v průběhu rozhovoru, meetingu nebo přednášky. Můžete pak pořizovat vlastní textové poznámky nebo kreslit obrázky a iPad stále nahrává okolní zvuk. Nic už vám neuteče. Pokud si pak své poznámky prohlížíte, stačí klepnout na libovolné slovo v textu a iPad vám přehraje přesně ten zvukový záznam, který se nahrával, když jste poznámku psali. SoundNote obsahuje i solidní nástroj na kreslení náčrtků, které lze snadno vkládat do poznámek.

Poznámky se nahrávají v úsporném audioformátu M4A a jedna hodina záznamu zabere zhruba 25 MB. Poznámky lze přeposílat prostřednictvím e-mailu. 

Závěr: Aplikace dokáže ušetřit náročné zapisování poznámek, průběhu nahrávání v podstatě stačí si zapisovat pouze klíčová slova.

Alternativa: Aplikace SoundNotes za 0,79 Eur nabízí současné nahrávání audia a psaní poznámek. Neumožňuje ovšem klíčové provázání zvuku s textem a neobsahuje možnost kreslení.

                                                                Informace o programu                                                                          
OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS4.2 a vyšší
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

YouRadio

null

Také už vás přestalo bavit poslouchat hudební peklo na Radiožurnálu? Přeladit jinam můžete pomocí internetové aplikace YouRadio, kterou vypustil český hudební server Koule.cz. 
YouRadio je jednoduchá aplikace navázaná ovšem na rozsáhlou hudební databázi společnosti Lagardere. Fungování nemůže být snadnější. Vyberete si vaši „náladu“ (žánr) nebo interpreta a spustíte přehrávání hudby po internetu. Aplikace začne interpretovat skladby v rámci vaší oblíbené „nálady“ nebo hudebníka či skupiny – vše bez nakupování, stahování a vytváření playlistů.
 
Registrovaní uživatelé mohou označovat, které skladby se jim v daném žánru líbí a tím ovlivňovat budoucí výběr skladeb. Hudební rádio YouRadio můžete využít i jako budík.
YouRadio je dostupné i pro ostatní mobilní platformy. Pokud jej spustíte přímo v internetovém prohlížeči, můžete listovat v přehrávaných skladbách, číst si doplňující informace o interpretech, podívat se na diskografii nebo na kalendář hudebních akcí, kam vyrazit. 
 
Závěr: Jednoduché internetové rádio s obrovskou databází hudby s podporou „nálad“ a českých interpretů. Bez reklam.
 
Alternativa: Různá internetová vysílání českých hudebních rádií. Žádné však nenabídne možnost výběru konkrétního interpreta.
        Informace o programu                                                                          
OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS4.1 a vyšší
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání