Menu
CHIP Speedtest

iPad: Spool; Katalog VŠ 2012

02.03.2012 23:00 | Redakce Chip
iPad: Spool; Katalog VŠ 2012
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Spool

null

Sledovat video přímo z internetu je pohodlné. Ovšem mnohokrát pro to nemáte dostatečně rychlé připojení. Aplikace Spool to zařídí tak, abyste své stránky měli dostupné i zcela bez internetu.

Spool je off-line browser. Nahraje vybranou internetovou stránku s kompletním obsahem do iPadu a vy si ji pak můžete prohlížet kdekoliv a kdykoliv. Spool je specializovaný na ukládání videa a proto dokáže mnohem více než jen obsah uložit. Poté, co vyberete internetovou stránku s videem, dojde k její přípravě na serverech Spoolu. Film je kompletně překonvertován pro potřeby iPadu a během par minut nabídnut ke stažení. Do iPadu pak stáhnete kompletní internetovou stránku, kterou můžete prohlížet je běžně zvykem nebo vybraný film přehrávat v celoobrazovkovém režimu prostřednictvím speciálního přehrávače. Adresu vybrané stránky lze do Spoolu vkládat pomocí vytvořené záložky (bookmarku) v Safari nebo prostřednictvím domovské stránky Spoolu, kde je připravené okénko pro vložení příslušné internetové adresy.

Spool je tedy internetová služba, což samozřejmě vyžaduje registraci při instalaci aplikace. Má to ovšem i své obrovské výhody. Do svého „cloudového“ účtu můžete odesílat požadavky na zpracování stránek z různých zařízení. Pokud například pracujete s Firefoxem na stolním počítači, nainstalujte si malý plug-in, který vám umožní odeslat stránku do Spoolu jedním kliknutím na tlačítko. Zpracovaná stránka je pak dostupná všem zařízením připojeným k vašemu účtu – počítačů, iPadům i chytrým telefonům. Na závěr zbývá zodpovědět nevyřčené otázky – Spool si poradí s jakýmkoliv formátem videa z internetových stránek, ovšem ne s videem z YouTube, kde respektuje podmínky serveru.

                                                                       Informace o programu                                                                    
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

Katalog VŠ 2012

null

Některé aplikace budete používat denně a některé aplikace použijete jen párkrát, ale o to větší může být jejich význam. Například při hledání vysoké školy.

Na vysokou školu se nehlásíte každý den, ovšem je to významné rozhodnutí, které ovlivní celý život absolventa. Už máte dostatek informací pro správnou volbu? Máte možnost pročíst informační brožury, prohledávat weby univerzit, ale nikde nenajdete ucelený soubor informací na jednom místě v přehledném srovnání. Aplikace Katalog VŠ je v tomto směru unikátní. Umožňuje jedinečné srovnání významných ukazatelů vysokých škol a jejich fakult v České republice. Nejde přitom jen o informace o podmínkách přijímacích zkoušek (počet zapsaných studentů, pravděpodobnost přijetí, preference při zápisu) a rozsahu studia. V této aplikaci jsou nejzajímavější informace, které vypovídají o fungování školy nebo o uplatnění absolventů – statistiky úspěšných absolventů, neúspěšných ukončení studia nebo přestupů na jiné fakulty. Určitě se také každý rád podívá na směřování absolventů v navazujícím studiu. A nejzajímavější nakonec – aplikace obsahuje i výstupy z trhu práce – průměrnou mzdu absolventů a jejich nezaměstnanost. Celkem tedy 10 klíčových ukazatelů, které mohou ovlivnit vaše rozhodování.

                                                                       Informace o programu                                                                    
CENA: 4.99 Eur
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání