Menu
CHIP Speedtest

iPad: Spyglass; Microsoft OneNote

01.05.2012 15:25 | Redakce Chip
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Spyglass

null

Nezbytná aplikace pro každého technicky založeného outdoorového nadšence, pilota nebo mariňáka. Aplikace rozšiřuje běžný pohled na krajinu a prostřednictvím iPadu přidává informace o poloze, nadmořské výšce, vzdálenosti apod.

Spyglass využívá kamery iPhonu nebo iPadu a do reálného obrazu na displeji přidává grafické zobrazení kompasu, gyrokompasu, GPS trackeru a sklonu. Nepřekvapí ani sextant pro měření výšky objektu nad obzorem, dálkoměr pro zjišťování vzdálenosti od zaměřeného předmětu (vhodný zejména pro snipery), kalkulačka pro výpočet nejrůznějších úhlů, mapy a spoustu dalších užitečných funkcí nezbytných pro přežití v divoké přírodě Boubínského pralesa nebo pražského Jižního Města.  V noci aplikace přesně zobrazuje pozice hvězd a Měsíce. 

Zajímavý způsob překrytí živého obrazu s technickými údaji dělá z vašeho tabletu přístroj hodný použití v Mission Imposible 4. Zobrazení na displej lze snadno přepínat pomocí gest a veškeré pohyby a související parametry mohou být ukládány pro zpětnou rekonstrukci situace. Funkci kompasu si můžete vyzkoušet ve free aplikaci Commander Compass Lite.

                                                                               Informace o programu                                                                          
Cena: 2.99 Euro
Celkové hodnocení: Výborný

Microsoft OneNote

null

Od mobilní aplikace na poznámky očekáváme možnost jejich pořizování, úpravy a čtení kdykoliv při denním provozu bez ohledu na to, zda zrovna sedíte s tabletem v kavárně nebo u počítače v kanceláři. 

Aplikace Microsoft OneNote je vystavěna přesně s ohledem na tyto potřeby. Poznámky je možné řadit do logických adresářů, barevně je značit a různě třídit. Použití aplikace vyžaduje registraci Live ID na serverech Microsoftu, což současně znamená přidělení cloudového místa 25 GB na serverech SkyDrive. OneNote se synchronizuje právě přes toto uložiště a k poznámkám se pak dá snadno dostat z různých zařízení a specializovaných aplikací OneNote pro mobily, tablety a počítače nebo jen přes webové rozhraní. Aplikace umožňuje do poznámek přidávat obrázky z fotoaparátu nebo z galerie, ovšem na nějaké kreslení nebo zapisování poznámek rukou a rozpoznávání písma můžete zapomenout. Rovněž není možné poznámky standardně formátovat jak je obvyklé ve Wordu a pořizovat videa nebo zvukové záznamy. Synchronizace není automatická a při testování s ní byly menší potíže.

V bezplatné verzi umožňuje OneNote zapsat 500 poznámek a pak už je poznámky možné jen editovat, synchronizovat a mazat. Pro vyšší limity Microsoft vyžaduje zakoupení licence za 11,99 Eur!

                                                                              Informace o programu                                                                     
Cena: Zdarma, 11.99 Euro
Celkové hodnocení: Dobré

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání