Menu
CHIP Speedtest

iPad: Test Zraku; Ski Challenge 13 Lite

26.12.2012 23:00 | Redakce Chip
iPad: Test Zraku; Ski Challenge 13 Lite
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Test Zraku

Oči jsou velmi citlivým orgánem a zejména přemíra sledování televize, počítačů, smartphonů a dalších elektronických zařízení s displejem na ně může mít negativní nevratné důsledky. Další kvalitu zraku může zhoršit věk nebo nemoci. Pokud chcete otestovat své oči, můžete použít tablet nebo smartphone a vhodnou aplikaci.

Aplikace Test Zraku přináší několik základních testů očí, které si může každý provést sám a ještě před vyhledáním očního lékaře získat lepší představu o úrovni a kvalitě očí. Aplikace přináší testy zaměřené na zhoršené vidění při čtení, které většinou souvisí se stářím nad 40 let. Dále je k dispozici test na astigmatismus, což je vada zraku způsobená nepravidelným zakřivením rohovky. Samozřejmostí jsou zkoušky barvocitu a ostrosti zraku. Posledním „samovyšetřením“ je zjišťování vady sítnice, kdy se vyšetřuje každé oko zvlášť.

Majitelem aplikace jsou oční kliniky DuoVize, kterým můžete své výsledky odeslat a jejich specialisté vám doporučí případnou korekcí či léčbou.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Velmi dobrý

Stahujte z Appstoru.

Ski Challenge 13 Lite

Pokud milujete rychlost, vrcholové závody a ještě nikdy jste na tabletu nezkusili hru se zimní tématikou, máme pro vás jeden zasněžený tip. Simulátor lyžařských závodů Ski Challenge se přesunul z PC na tablety a smartphony a díky povedenému ovládání se stává neuvěřitelně adrenalinovou zábavou.

Aplikace Ski Challenge 13 je povedený simulátor lyžování navázaný na skutečné lyžařské závody. Takže se jede ve stejných termínech a na stejných tratích jako současně probíhající skutečný závod.  Díky online hraní si můžete porovnávat své časy s ostatními závodníky a podle své úspěšnosti se nominovat do příslušných závodů. Po prvním spuštění musíte provést registraci a pak už nebráni nic v tréninku. Pokud jste si svými výsledky jisti, můžete se pustit do kvalifikace.

Závodníka můžete ovládat nakláněním tabletu nebo šipkami na displeji. Zajímavé je i použití vibrací (u iPhonu). Po ukončení jízdy si můžete pustit záznam z pohledu kamery na helmě závodníka. Svého šampiona můžete částečně barevně přizpůsobit a jeho výsledky můžete ovlivnit i výběrem parametrů lyží. Placená verze vypíná reklamní banner v horní části displeje.

Neprošvihněte nejbližší termíny závodů: Bormio 28. 12. 2012, Wengen 18. 1. 2013, Kitzbühel

25. 1. 2013 a Schladming 15. 2. 2013.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání