Menu
CHIP Speedtest

iPad: Viber, Fast Camera

19.02.2013 23:00 | Redakce Chip
iPad: Viber, Fast Camera
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Viber

To, že se dá zdarma telefonovat mezi počítači, nás naučil Skype. Stačí mít počítač připojený k internetu a nainstalovaný příslušný program. Podobný přístup se samozřejmě objevil i na smartphonech. Díky chytrým řešením, ale mnohé alternativní programy, nechali svůj vzor daleko za sebou.

Aplikace Viber přináší na smartphony s OS Android, iOS, Windows Phone, Blackberry, Bada a Nokia Symbian možnost on-line chatování, zasílání obrázků a telefonování. Viber je sice na trhu už nějaký ten pátek, ale v době jeho uvedení, se díky jednoduchému ovládání a funkčnosti, stal během pár dnů komunikačním hitem.  Po instalaci si aplikace vyžádá přístup k vašim kontaktům a na základě kontroly databáze vypíše seznam uživatelů používají tuto službu, a navrhne vám jejich spárování. Nemusí se jednat pouze o telefonní seznam, ale například i o facebookové nebo e-mailové kontakty. Pro používání Viberu není třeba žádná registrace, pouze jste dotázáni na povolení sdílení vaší polohy a na možnost zasílání oznámení (nutné povolit). Velmi efektivní je možnost vytvoření skupiny až 15 účastníků, kteří mohou chatovat současně. Samozřejmostí je možnost zasílat různé obrázky z fotoaparátu nebo z jiných zdrojů. Telefonování funguje bezproblémově při připojení na Wi-Fi nebo 3G.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Fast Camera

Frustrují vás momenty, kdy nestihnete včas zmáčknout spoušť fotoaparátu? Nebo když jste chtěli udělat sérii snímků rychle jdoucích po sobě? Mnoho drahých fotoaparátů to řeší aktivním pohotovostním režimem nebo nepřetržitým focením, kdy uživatel zmačknutím spouště pouze vybere již vyfocený snímek.

Aplikace Fast Camera fotí maximální možnou rychlostí jeden snímek za druhým a ukládá je do mezipaměti. Následně je na volbě uživatele, jak se snímky naloží. Zda si vybere pouze jediný a ostatní vymaže, nebo zda ze série snímků vytvoří časově rozfázovaný poutavý fotoseriál. Naprostou vychytávkou je složení série snímků do videa. Můžete si při tom vybrat, které snímky se ve videu objeví. Exportovat video můžete do paměti nebo do aplikace Cinemagram, kde lze videa dále upravovat a publikovat.

Fast Camera nabízí uživateli všechna potřebná nastavení. Přednastavené volby lze měnit podle potřeby – rychlost pořízených snímku a prodlevu mezi nimi, velikost náhledů, počet snímků v jedné sérii, časovač, snímkovou frekvenci videa a jeho rozlišení, způsob ukládání snímků a možnost vytvoření zvláštního adresáře v galerii obrázků.

Pro Android existuje podobná aplikace Fast Burst Camera.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání