Menu
CHIP Speedtest

iPad: Video Downloader Pro Free; iTunes U

29.02.2012 23:00 | Redakce Chip
iPad: Video Downloader Pro Free; iTunes U
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Video Downloader Pro Free 

null

Rozčilují vás různá licenční omezení prohlížení internetového videa na iPadu? Pak můžete využít aplikace, která z části potíže vyřeší a videa stáhne na jedno místo, odkud je můžete přehrávat.

Aplikace Video Downloader vypomůže se stahováním videosouborů z internetu. Přehraje je ve vlastním přehrávači, který zvládne i formáty FLV, WMV, MPG a mnohé další. Videosoubory přitom není třeba nijak konvertovat. Program funguje jako jednoduchý browser, ve kterém zobrazíte webovou stránku s videem. Přidržením videa se zobrazí menu »Download« s nabídkou jeho stažení. Takto to funguje například na videoserverech Vimeo a mnoha dalších. Servery YouTube, Streamu nebo Zkouknito aplikaci tvrdošíjně odolávají. Druhým způsobem je možnost využití tlačítka »Rip All media«, jehož funkce na zobrazené stránce najde videa a nabídne jejich stažení. Třetí využití najde aplikace například na serverech Uloz.to, kde převezme stahování filmů do iPadu. Následně je možné filmy přehrávat off-line. Stahovat lze současně až z deseti zdrojů. Uložená videa lze z aplikace přeposlat i na jiný videopřehrávač nainstalovaný v iPadu nebo je odeslat e-mailem. Videa lze různě třídit a přejmenovávat. Bezplatná verze aplikace omezuje počet uložených videosouborů na sedm. Citlivé videosoubory lze ochránit heslem.

                                                                       Informace o programu                                                                            
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: dobrý

iTunes U

null

Pokud jste dosáhli úrovně angličtiny, že zvládnete číst anglické texty, otevírá se vám svět netušených výukových možností se špičkovými materiály zdarma.

Aplikace iTunes U vám bezplatně zpřístupní výukové kurzy od různých výrobců i nejlepších světových univerzit. Přímo na displeji můžete listovat učebnicemi nebo sledovat výuková videa. A nabídka materiálů a kurzů je opravdu bohatá. Od biologie, zeměpisu a robotiky, přes vesmír, design a umění až k programování a architektuře mikropočítačů. Nemusí jít vždy o nudné příručky. Mnoho kurzů je vedeno pomocí namluveného audia nebo videozáznamů z přednášek na amerických univerzitách, kde názornost sehrává důležitou roli pro pochopení látky. Například European Council of International School nabízí videovýuku jazyků a dalších středoškolských předmětů od nejnižší úrovně. V knihovně najdete i různé volnočasové knihy — různé cestopisy nebo knihy o hudbě nebo umění.

Aplikace vypadá po instalaci podobně jako novinový Kiosek. A její struktura je i podobně organizována. Z prostředí knihovny se přepnete do katalogu, kde můžete vyhledávat v rozsáhlé databázi. Všechny tituly jsou opatřeny dostatečnými popisy s nápovědou. Na iTunes U nenajdete žádné materiály v češtině. Česká republika je zmíněna několikrát — například v souvislosti s hudebním dílem Leoše Janáčka nebo se zrušeným projektem protiraketového štítu v Brdech.

                                                                       Informace o programu                                                                            
CENA: zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání