Menu
CHIP Speedtest

iPad: Virtuoso Piano 3; Evernote

13.02.2012 09:00 | Redakce Chip
iPad: Virtuoso Piano 3; Evernote
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

Virtuoso Piano 3

null

Mít v iPadu jednoduché piano není vůbec od věci, pokud chcete před kolegyněmi demonstrovat možnosti své nebo svého nového tabletu. Klaviatura je v základním nastavení pouze jednooktávová, to lze ale změnit měřítkem nebo posouváním. Použít lze i dvoumanuálové zobrazení nebo druhou klaviaturu otočit ke spoluhráči. Na piano lze hrát dynamicky – podle síly úderu se mění hlasitost zvuku. Nastavit lze doznívání, popisky kláves a označení úderu. Bezplatná verze aplikace obsahuje dva zvuky – Grand Piano s nádherným sytým zvukem a BrokenPub Piano s lehce rozladěnými strunami, které by mohly o ohleduplných pianistech vyprávět romány. Výrobce prodává za 0,75 eura i další zvuky, jako je třeba klavinet, nebo akustickou a elektrickou kytaru. 

Závěr: Jednoduché piano s krásným klasickým zvukem, dobrou klaviaturou a příjemným ovládáním.

Alternativa: Pro výuku je vhodnější Piano DX Free. Pro více zábavy vytvořte s kamarády rockband a nainstalujte si kytary Guitar! a bubny Finger Drums.

                                                                                 Informace o programu                                                                        
OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS3.1 a vyšší
CENA: Zdarma
CELKOVÉ HODNOCENÍ: dobrý

Evernote

null

Evernote je skvělý správce poznámek. Nainstalujete si klienta, zaregistrujete si svůj účet na serveru Evernote, a následně si na něj můžete ukládat libovolné poznámky. Na serverový archiv lze ukládat, cokoliv vás během dne zaujme a napadne – vše, k čemu se chcete vrátit nebo v budoucnosti můžete využít, a je vám líto na konkrétní věc zapomenout nebo ji znovu hledat. Nejde přitom jen o psané zápisky, do archivu si můžete přidávat i různé o         brázky, screenshoty, fotografie, nahrávat si hlasové poznámky, nebo dokonce videopoznámky. Přidat můžete třeba dokumenty v PDF, XLS, DOC nebo e-mail. Vše se dá přitom i synchronizovat a v archivu budete mít jen nejnovější verzi. Nafotit a nahrát si můžete během dne například články z časopisů, vizitky nebo rozhovory s partnery. Můžete mít třeba digitální archiv smluv nebo faktur, ke kterému se kdykoliv bleskově dostanete. Poznámky lze díky štítkům třídit podle příslušnosti k jednotlivým tématům a projektům, sdílení poznámek je rovněž možné. Silným nástrojem je pak vyhledávání, které funguje například i v obrázcích. Pokud je povoleno používání polohy, je možné zápisky prohledávat i na základě GPS souřadnic. V běžném životě můžete poznámky využít třeba při nákupech, když vidíte nějaký zajímavý tip, praktické je mít v poznámkách jízdní řád nebo třeba obrázek s adresou firmy, kde jste se byli zeptat na plastová okna. Tím, že vám poznámky zůstávají v archivu, nemusíte stále tvořit seznam běžného nákupu nebo pravidelnou výbavu na dovolenou, protože se stačí podívat do minulých poznámek.

Evernote funguje napříč počítačovými platformami. Existují klienti pro iOS, Android, Blackberry, Windows Phone, ale i pro desktopové počítače. Pokud vám tedy sekretářka bude pořizovat poznámky do sdíleného firemního účtu, mohou k nim přistupovat všichni zaměstnanci s libovolným smartphonem. Veškeré dokumenty lze navíc synchronizovat. Bezplatný účet povoluje 60 MB nových poznámek měsíčně. Vyšší nároky lze vyřešit zakoupením prémiového účtu s měsíčním limitem 1 GB, který zajistí i možnost prohledávání obsahu PDF, neomezenou synchronizaci a off-line poznámky.

Závěr: Komplexní nástroj na poznámky, včetně chytré organizace a prohledávání. Klient je kompletně lokalizován do češtiny.

Alternativa: Aplikace Simplenote s nižšími ambicemi, ale snadnějším sdílením poznámek. Microsoft OneNote je určený k synchronizaci a sdílení projektových dokumentů doplněných poznámkami.
 

                                                                           Informace o programu                                                                    

OPERAČNÍ SYSTÉM: iOS3.0 a vyšší
CELKOVÉ HODNOCENÍ: výborný
CENA: zdarma 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání