Menu
CHIP Speedtest

iPad: YouTube; Password Manager PRO+

20.12.2012 23:00 | Redakce Chip
iPad: YouTube; Password Manager PRO+
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

YouTube

Google konečně vypustil první verzi svého přehrávače pro iOS 6 a ukončil zoufalé nářky majitelů iPadů a iPhonů s novým nebo aktualizovaným operačním systémem. Tento stav vznikl odstřižením původně integrovaných služeb Google od mobilních zařízení Apple po vzájemných neshodách obou IT gigantů.

Aplikace YouTube přináší na smartphony a tablety plnohodnotný browser a přehrávač videí ze serveru YouTube. Kromě samotného přehrávání včetně přehrávání ve fullscreenu na celé obrazovce nabízí i obvyklé vyhledávání s nápovědou a dokončováním. Vyspělé třídění je možné zvolit podle jména, hodnocení, počtu shlédnutí, data nahrání nebo například i podle délky videa.

Pokud se přihlásíte ke svému účtu na Google (YouTube), máte přehledně k dispozici všechny funkce jako v internetovém prohlížeči a samozřejmě i možnost odběru oblíbených kanálů. Můžete číst a zapisovat poznámky, hodnotit nebo vytvářet vlastní playlisty. Odkazy na videa lze sdílet na Google+, Facebooku a Twitteru, případně je odesílat e-mailem.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Výborný

Stahujte z Appstoru.

Password Manager PRO+

Běžný uživatel internetu má někdy i desítky různých účtů, ke kterým potřebuje přístupové údaje. Není nejbezpečnější nechávat předvyplněná hesla v internetových prohlížečích nebo si uložit číslo a PIN od bankovní karty v běžně dostupném textovém souboru. Nechcete-li se chovat rizikově, použijte pro svá hesla bezpečný softwarový trezor.

Aplikace Password Manager PRO+ je správce nejrůznějších hesel, přístupových údajů, čísel bankovních karet nebo jinak citlivých informací. Vstup do aplikace je chráněn pomocí jediného hesla a screenlockové kombinace. Samotná aplikace je vnitřně chráněna 256bitovým šifrováním proti prolomení. Uživatel může pro citlivé údaje využít připravené šablony – webové přístupy, bankovní údaje, e-mailové účty, pojištění, telefony apod. Každá ze šablon dále obsahuje předpokládané položky, takže jejich vyplňování je dílem okamžiku. Hotové položky se automaticky zobrazí v uživatelském rejstříku s možností vyhledávání.

Po prvním spuštění je aplikace chráněna defaultním heslem 1111 a screenlockem 1-2-3 (tj. první řádek, pohyb zleva doprava). K dispozici je i kontrolní otázka pro připomenutí hesla v případě jeho zapomenutí. Tento přednastavený přístup se doporučuje okamžitě změnit. Aplikace si vyžádá přístup k vaší poloze, aby mohla monitorovat uživatelské i neoprávněné pokusy o přístup.

Informace o programu

Cena: Zdarma
Hodnocení: Velmi dobrý

Stahujte z Appstoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání